Jste zde

Na Robosoutěž 2013 už jen jako náhradník. Nejlepší se předvedou 16. prosince

Pro obrovský zájem středoškolských týmů rozšířili organizátoři z FEL při ČVUT jejich počet z původních 48 na binárně líbivějších, celkových 64, tj. 32 týmů v každém předkole. I tak ale muselo být přihlašování z důvodu naplnění maximální kapacity po měsíci předčasně ukončeno.
Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby zadanou soutěžní úlohu splnil co možná nejlépe. Své síly změří při společné soutěži ve dvou samostatných předkolech v pátek dne 22. listopadu 2013 a pak ještě o týden později (na webových stránkách projektu se termíny rozchází o jeden den). První kolo 22. 11. bude zároveň součástí dne otevřených dveří na fakultě. Nejlepší týmy poté nastupují do finále, které je naplánováno na 16. prosince. Zájemci se mohou podívat i na nové video, mapující čtyři roky předmětu Roboti a Robosoutěží.
 

 
Před rokem jste na HW.cz mohli také číst Do Prahy se sjedou roboti z celé republiky. Předvedou číslo s mobilními mosty. Další podrobnosti k aktuálnímu ročníku nyní sledujte na www.robosoutez.cz.
 
 
 
Zdroj: ČVUT
 
Hodnocení článku: