Akci organizuje Technické muzeum v Brně ve spolupráci s VUT v Brně, Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií. Představí zde chaotické oscilátory, budou demonstrovat citlivost piezoelektrického snímače, předvedou reklamního robota, levitaci kelímku ve vzduchovém tunelu, stereoskopické zobrazení a 3D televizi nebo též zmíní integrované obvody a jejich čestné místo všude kolem nás. Z bohatého programu dále, alespoň heslovitě, vybíráme deskovou hru dáma proti robotu, elektrolyzér a palivový článek, modulární telefonní ústřednu, elektromechanický xylofon, využití solární energie, oblast radioamatérského vysílání, závody s roboty či internet nejen v mobilu. Další podrobnosti naleznete na stránkách Technického muzea v Brně zde.
Technické muzeum v Brně na vědeckém základě vytváří, odborně spravuje, vědecky zpracovává, ošetřuje, bezpečně uchovává a zveřejňuje sbírky hmotných dokladů vývoje důležitých oblastí vědy, techniky a výroby minulosti i současnosti, se zaměřením na území Moravy a Slezska, u některých oborů je působnost celostátní. Zpracování tezauru sbírkových předmětů, výzkum prostředí a vlastní akviziční činnost doplňují další odborné aktivity jako jsou například prezentace a popularizace muzejních sbírek čí pedagogické působení na středních a vysokých školách.
Máte doma staré věci a váháte, zda je vyhodit? Již nemusíte! Nabídněte je Technickému muzeu v Brně. Vaše nepotřebné věci se mohou stát součástí sbírky budované na profesionální úrovni již padesát let.