Jste zde

Oslava 70 let vynikající elektroniky u společnosti Farnell

FAR236.jpg

V pátek 15. května oslavili zaměstnanci 70. narozeniny společnosti Farnell v ústředí společnosti v Leedsu. Za těchto 70 let společnost Farnell přerostla z distributora součástek do rádií, jako jsou transistory, usměrňovače a relé, v celosvětovou špičku v distribuci různých řad výrobků. Společnost nyní nabízí více než 480 000 výrobků od více než 3 000 dodavatelů se silným důrazem na snahu poskytnout konstruktérům po celém světě rychlý a snadný přístup k nejnovějším technologiím v oboru elektroniky.

FarnellSpolečnost, již v roce 1939 založili Alan Farnell a Arthur Woffenden, vždy dbala o udržení centrály v blízkosti původního sídla v Leedsu a stále má své ústředí v tomto městě společně s distribučním střediskem Maybrook, které zásobuje zákazníky po celé Evropě už od otevření v roce 1993. Z této základny se společnost Farnell rozrostla ve skutečně celosvětovou společnost.

Mnoho činností společnosti po celé pevnivnské Evropě je řádně spravováno pobočkami Farnell Germany a Farnell Spain, jež letos také oslavují 20. a 10. výročí. V roce 2002 společnost Farnell otevřela evropské distribuční centrum v belgickém městě Liege, které má vyřizovat rostoucí počet objednávek z pevninské Evropy.

Společnost učinila další krok k expanzi portfolia díky převzetí společnosti Premier Industrial Corporation v roce 1996. Toto převzetí vedlo k vytvoření skupiny Premier Farnell, která nyní čítá přes 4 000 zaměstnanců ve 24 městech po celém světě a zásobuje klientskou základnu ve více než 100 zemích.

Posun ke globalizaci se dále posílil v dubnu 2006, kdy byla generální ředitelkou společnosti Premier Farnell jmenována Harriet Greenová. Harriet dostala úkol přeměnit společnost pomocí strategie zaměřené na trvalý, ziskový růst. Sem patřil rozhodný postup EDE, přechod na internet a jasné zaměření na mezinárodní charakter společnosti, což vedlo k úspěšnému a trvalému vzniku trhů včetně východní Evropy a Indie.

Když Andy King, prezident společnosti Farnell Europe a vrchní ředitel EDE, který nastoupil do společnosti v červnu 2008, hovořil o tom, že společnost dospěla ke svému 70. výročí založení, řekl: „Je to vynikající a významný úspěch našeho podnikání. Za posledních 70 let se odvětví elektroniky rozvinulo a vyvíjelo rychleji než zřejmě jakýkoli jiný sektor. Dopad, který elektronika nyní má na každodenní životy světové populace, je obrovský. Je tak zajímavé uvědomit si, že společnost Farnell hraje dlouhodobě významnou roli, když pomáhá distribuovat nové technologie konstruktérům, kteří je pak používají ve výrobcích, o nichž jsme si kdysi nechali jen znát, a dnes je bereme jako samozřejmost.“

Nabídka služeb a logistiky společnosti Farnell se trvale vyvíjí, uspokojuje a překračuje očekávání náročného a rychle se měnícího trhu. Všechny položky v našem skladě nyní dodáváme do 24 hodin za pouhých a interaktivní webová stránka a vícecestný dosah  umožňují přístup k rozsáhlým technickým informacím a podpoře.

Značné změny elektronického průmyslu způsobené směrnicí RoHS Evropské unie poskytly společnosti Farnell reálnou šanci proniknout na vedoucí postavení na trhu díky poskytování odpovídajících součástek a informací o podrobnostech o uvedené legislativě. Z této pozice společnost Farnell nadále zavádí na trhu novou legislativu, především díky své webové stránce vyhrazené Globální legislativě.“

O společnosti Farnell

Farnell je předním distributorem elektronických komponent, produktů pro průmysl, údržbu, opravy a provoz. Poskytováním služeb s vysokou přidanou hodnotou podporuje s nejnovějšími technologiemi milióny inženýrů, návrhářů a nákupčích v celé Evropě a Asii. Farnell zaměstnává přes 1200 lidí ve více než 20 zemích po celém světě a obchoduje ve více než 100 zemích. S více než 480000 naskladněnými produkty od 3500 dodavatelů a výrobců naše nabídka stále roste a nabízí tak zákazníkům nejnověší dostupné technologie.

Farnell je součástí skupiny Premier Farnell, která působí na celém světě. Používáním osvědčených obchodních postupů a know-how distribuuje Farnell obrovský rozsah elektronických komponent a součástek.

Odkazy

Domovská stránka Farnell - www.farnell.com/cz.

Hodnocení článku: