Koncept inteligentního bydlení totiž nabízí nepřeberně možností konkrétních provedení. Někteří budou klást důraz na úspory energií, další na důkladnost systému zabezpečení a ještě jiní na integraci multimediálních zařízení či spotřebičů. Pak ale existují témata, která lze považovat za společná pro všechny inteligentní domy bez rozdílu.
Jde například o otázky elektromagnetické kompatibility, požární bezpečnosti, základních principů ochrany osobních údajů či požadavky na instalace a stavební aspekty budov zamýšlených k vybavení inteligentní instalací jako takové.
Fantazii se meze nekladou: koncept inteligentního bydlení nabídne nepřeberně možností konkrétního provedení
Další informace on-line
- FCC Public vydalo před nedávnem na téma inteligentních instalací a automatizace domácností tematickou přílohu. Její on-line verzi si můžete prolistovat zde.
Seminář je určen projektantům, integrátorům, výrobcům a prodejcům zařízení pro inteligentní budovy a domácnosti, revizním technikům, architektům, studentům elektrotechnických a stavebních oborů a také dalším zájemcům o danou oblast. Účast na akci je bezplatná, podmíněná pouze registrací na internetových stránkách FCC Public. Přihlašovací formulář naleznete přímo na domovské stránce semináře.
Perspektivy bydlení II se uskuteční 21. listopadu 2012 (9:00 - 13:30) v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, na adrese Pod Vodárenskou věží 4, Praha 8, 182 00, nedaleko metra C Ládví. Podrobnosti o prvním semináři z řady Perspektivy bydlení, který nesl podtitul Předpoklady nasazení chytrých technologií, konaném na veletrhu IBF/SHK v dubnu letošního roku, pak naleznete tady.