Jste zde

Přijďte se tento čtvrtek podívat na studentské projekty AMAVET

Již tento čtvrtek 23.4 proběhne v sídle Akademie Věd na Národní třídě vyhlášení výsledků za „XXII. ročník Expo Science AMAVET“. 
 
Nejlepší projekty z regionálních kol (Příbram, Pardubice, Brno) postoupily do národního finále. Přijďte se na nejlepší projekty do budovy Akademie věd České republiky (Národní 3). Představení projektů je veřejné, najdete jej v zasedačce 205 ve druhém patře ve čtvrtek 24.4 od 10 do 16 hodin a v pátek 25.4 proběhne vyhlášení vítězů. 
 
AMAVET (Asociace pro Mládež, Vědu a Techniku) byl založen 4. ledna 1990 za účelem rozvoje vědeckých aktivit ve volném čase dětí a mládeže v České republice. Momentálně pracuje po celé České republice 14 Center pro děti a mládež, která pravidelně navštěvují asi 3 000 mladých lidí. Mezi hlavní oblasti zájmu patří informační technologie, vědy o životním prostředí, biologie, astronomie, modelářství. Kluby AMAVET jsou rovněž činné na základních a středních školách a v centrech pro volný čas. Celkový počet členů AMAVET v celé České republice přesahuje 5 000.
 
Jednou z nejdůležitějších částí aktivit AMAVET je vyhledávání a další rozvoj mládeže s vědeckým a technickým nadáním.
 
 
Šéf AMAVET Stanislav Medřický: Děti musí mít vnitřní motor
 
Příklady projektů z minulých let najdete ZDE
 
 
Hodnocení článku: