Jste zde

Robotický den 2014: 150 robotů a 225 účastníků z 5 zemí

11. Robotický den, který již tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika, proběhne v Praze tuto sobotu, 21. června 2014 od 10 do 17 hodin. Na co se můžete těšit?
Do soutěží je v tuto chvíli přihlášeno 225 soutěžících z 5 zemí se svými 150 roboty. Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin, dopoledne se odehrají kvalifikační zápasy, odpoledne pak postupně finálová utkání v jednotlivých soutěžích. Přijít i odejít je možné kdykoli a za vstup se neplatí.
 
Robotický den je akce s mezinárodní účastí, zaměřená na prezentaci a propagaci robotiky – tentokrát již s pořadovým číslem 11. | fotografie: www.robotickyden.cz
 
Sobotní soutěžení robotů bude pokračovat nedělním „Týmovým workshopem“ na MFF UK, kde si soutěžící navzájem představí své roboty a seznámí se s technickými novinkami. Veřejnost se může workshopu zúčastnit po předchozí domluvě.
 
Robotický den ukáže celkem sedm soutěží pro roboty jak dálkově řízené, tak autonomní (viz také přiložené video). V soutěžích Bear Rescue Beginner a Advanced mají roboti za úkol najít v jednoduchém bludišti „ztraceného medvěda“ a dopravit jej zpět na místo startu. V soutěži Ketchup House soupeří dva roboti o to, kdo najde ve skladu více plechovek s kečupem (a mohou si je i navzájem brát). Soutěž RoboCarts je určena pro roboty – závodní auta, jejichž úkolem je na zmenšené motokárové trati co nejrychleji objet stanovený počet kol. Při soutěži Line Follower roboti zase sledují černou čáru a snaží se co nejrychleji projet od startu do cíle. V robotickém Sumu budou dva roboti usilovat o vytlačení soupeře z kruhové arény, podobně jako to dělají zápasníci v tradičním japonském zápasu. A nakonec, v soutěži „Art, Robots & Entertainment“ se představí díla propojující svět robotiky se světem umění a zábavy.
 

 
Robotický den 2014 proběhne již tuto sobotu, 21. června 2014 v Kongresovém centru Praha, 5. května 65, Praha 4 (metro C – Vyšehrad). Podrobnější informace naleznete na webu http://www.robotickyden.cz.
 
 
Zdroj: MFF UK
 

 

Hodnocení článku: