Jste zde

Rozhovor s Martinem Rotreklem - ROT-HSware

Rozhovor se zástupcem firmy, která v ČR zastupuje například katalogového distributora Farnell. Ten

se specializuje kromě běžného sortimentu i na dodávky speciálních produktů pro automatizaci a měření.  Redakce: Pane Rotrekl, vaše firma je čtenářům HW serveru celkem neznámá, můžete nám ji stručně představit?

  Naše firma prošla postupným vývojem od pouze vývojové firmy, která se zaměřovala na vývoj a výrobu speciálních měřících přístrojů převážně pro železnici, až k dnešnímu stavu, kdy naše obchodní oddělení zastupuje v ČR několik světových výrobců a dodavatelů speciálních elektronických komponentů. 
   

  Redakce: Naši čtenáři vás možná mají v povědomí z nejrůznějších výstav jako distributora britské firmy FARNELL, jejíž objemné katalogy je na vašich stáncích možné získat. 

  Ano zastupujeme firmu FARNELL pro Českou republiku, nejedná se však zdaleka pouze o tohoto největšího katalogového dodavatele elektronických komponentů. Naše firma ROT-HSware se sídlem v Pardubicích zastupuje následující firmy:


  Redakce:  Farnell je největším katalogovým dodavatelem na světě ? Podobné tvrzení uvádí více firem. 

  Ano souhlasím s tím, že se jedná o zavádějící tvrzení, zde je však třeba vzít v úvahu nejen velikost firmy, ale také její sortiment. Právě firma Farnell totiž nedodává jen elektronické součástky a elektronické komponenty vůbec, což je doslova necelá polovina jejího sortimentu, ale také jako jediný katalogový dodavatel se výrazněji zaměřuje na průmyslové komponenty a speciality pro měření a automatizaci. Toto rozdělení je ostatně patrné již z našeho rozdělení katalogu do dvou knih. Například již porovnáním tloušťky našeho katalogu s konkurencí si můžete snadno udělat představu o nabízeném sortimentu.

  Redakce: Ano obsáhlost vašich katalogů si velmi dobře pamatuji z loňského AMPERu, především pak ze zpáteční cesty... Najdou vás naši čtenáři na AMPERu i letos.

  Samozřejmě, stejně jako v loňských ročnících, ani letos nemůžeme tuto výstavu opomenout. Čtenáři vašeho serveru nás najdou v pravém křídle průmyslového paláce, které je označováno jako pavilon F. Náš stánek má číslo F66. Budeme pro návštěvníky tohoto veletrhu mít připraveny již nové katalogy 2000/2001 a pro zájemce budou již velmi pravděpodobně data k dispozici i na CDROM firmy Farnell. Sami nové technologie podporujeme v rámci možností. Chápu vaše rozhořčení nad tloušťkou našich katalogů, ale je třeba si uvědomit, že papírová forma má mnoho předností. Tenčí papír již nebylo možné při zachování kvality pro výrobu katalogů Farnell použít. 

  Redakce: Z vašeho katalogu si pamatuji opravdu spoustu zařízení, které je jinak obtížné v kusovém množství koupit. Například nejrůznější čidla a senzory..

  Ano velmi často k nám zákazníci přicházejí přilákáni právě tímto sortimentem. Chtěl bych zde uvést, že dodáváme i kusová množství z našeho katalogu. Touto skutečností jsou naši zákazníci často mile překvapeni. 

  Redakce: Jak je to s dostupností vaší firmy, kde vás najdeme ?

  Naše firma jako taková sídlí v Pardubicích, ale máme pobočku v Praze a v Ostravě, kde nás zastupují smluvní partneři. Dodávky jsou realizovány max. do 10. pracovních dnů po přijetí objednávky, ale zpravidla je to dříve. Pokud naši zákazníci potřebují, je k dispozici EXPRES dodávka, která je realizována do 72. hodin. Jak jsem již uvedl, zákazníci nejsou nijak omezováni pokud se týká minimální výše objednávky.

  Redakce: Jak lze objednávat u vaší firmy?

  Objednávky přijímáme : 

  • telefonicky přes naše zákaznické oddělení 040 – 661 35 32
  • Emailem – sales@rothsware.com
  • faxem : 040 – 661 38 68
  • Pomocí našich smluvních partnerů. (Praha, Ostrava)


  Redakce: Neprodlouží dobu dodávky použití vašich poboček ?

  Ne, naše pobočky reagují velmi rychle a flexibilně. Plně doporučujeme je použít, pokud jsou zákazníkovi blíže, než naše vlastní firma v Pardubicích.

  Redakce:  Z našeho povídání získávám dojem, že vaší firmu používají firmy převážně pro dodávání “specialit”.

  Ne tento dojem je mylný, řekl jsem, že skrze tento sortiment se k nám zákazníci často dostávají. Za nějaký čas však u nás objednávají i naprosto běžné věci, jako jsou běžné integrované obvody nebo dokonce rezistory. 

  Redakce:  To se jim však musí prodražit. Ceny těchto běžných komponentů jsou u vás přeci jenom vyšší než u běžných prodejců.

  Ano i ne. Záleží na tom, jak u čeho. Myslím si však, že firmám se to vyplatí, protože jinak by tento postup nebyl tolik rozšířený, jako je. Zde je totiž třeba kalkulovat i cenou času zaměstnanců atd.. U nás si velmi jednoduše mohou objednat celý sortiment. Pokud objednávku pouze rozšíří, neplatí již žádné další dopravné a mají vše vyřešeno hned. Nemusejí platit další benzín ani řidiče atd.. Pokud započítáte tyto aspekty zjistíte, že od určité velikosti objednávky je použití katalogového prodeje výrazně výhodnější. 

  Redakce:  Na závěr bych se chtěl ještě zeptat na váš komentář jakožto zástupce firmy Farnell pro Českou Republiku. Při objednávání některých komponentů z vašeho katalogu, jsem si všimnul, že unikátní identifikační číslo, které popisuje objednaný výrobek, je prakticky totožné v katalogu Farnell, jako číslo z katalogu jiného britského katalogového dodavatele. 

  Ano správně jste zde narazil na naše unikátní objednací kódy. Díky nim je možné velmi jednoduché objednání libovolného prvku z našeho sortimentu, bez obavy, že dostanete něco jiného, než jste si objednal. Pokud jde o vaši narážku, tu nejsem oprávněn jakkoli komentovat.

  Redakce:  Děkuji za rozhovor

  PS: Se zástupcem firmy Farnell panem Rotreklem jsme se dohodli, že na HW serveru budete od nynějška nepravidelně nacházet zajímavosti z katalogu firmy Farnell. Máte se tedy na co těšit. 

  Za redakci HW serveru vedl rozhovor :

  Jan Řehák
Hodnocení článku: