Jste zde

Seminář : Atmel AVR®, AVR32, ARM7/9 - popis ARM7 s 512 KB flash a 32bitovým SDRAM interface!

AT91SAM7SE je první série ARM7 Flash MCU, které podporují až 1 gigabyte externí paměti SDRAM. Rozšířením existující rodiny SAM7S o řadič externí sběrnice (EBI) vznikla nová řada mikrokontrolérů SAM7SE. Integrovaný řadič sběrnice podporuje připojení 16/32bitové SDRAM, 8/16bitové Flash, SRAM, ale také paměťové karty CompactFlash?, součástí je i hardwarová korekce chyb (ECC).

SAM7SE_cz-_svab.jpgSAM7SE je jinak funkčně kompatibilní se SAM7S, obsahuje však navíc některá vylepšení, jako třeba vstupy se Schmittovým klopným obvodem, Master/Slave Multi-Master I2C (TWI), Memory protection unit (MPU), USB function kontrolér až s 8 endpointy a celkem 88 I/O linek.

Vedle 32 , 256, nebo 512 KB paměti flash na čipu obsahují také mikrokontroléry AT91SAM7SE stejné systémové a dohlížecí bloky, které nalezneme na osmibitových MCU. Je to např. brownout detection, power-on-reset, real-time timer, krystalový oscilátor, watchdog timer a tři 16bitové čítače. Z komunikačních rozhraní nalezneme 3x USART, USB, TWI (I2C), I2S (SSC) a SPI. K řízení se pak hodí 4x PWM a 8kanálový, 10bitový A/D převodník. SAM7SE bootuje z interní zabezpečené paměti flash a poskytuje tak maximální ochranu uživatelského kódu.

SAM7SE_cz-_2_-500.jpg

Stejně jako jiné SAM7 MCU od Atmelu, má SAM7SE 11 periferních DMA kanálů (PDC), které dokáží komunikovat rychlostí 10 Mbps a přitom zachovat 96% výkonu procesoru pro uživatelský kód. PDC však navíc dokáže ukládat data z vnějšího zdroje přímo do paměti NAND flash, nebo SDRAM bez účasti CPU. Hodí se tak pro aplikace, které potřebují nepřetržitě zaznamenávat větší množství dat.

Obvody SAM7SE se vyrábějí v provedení LQFP128 (20x14 mm) a BGA144 (10x10 mm).

Pozvánka na technický seminář Atmel MCU/CPU

Společnost MSC Vertriebs CZ s.r.o. ve spolupráci s Atmel Europe Vás srdečně zvou na seminář, kde budou představeny novinky z jednotlivých rodin MCU Atmel tj. AVR, AVR32, ARM.

Místo konání:

  • Fakulta elektrotechniky a informatiky STU
  • Ilkovičova 3
  • Bratislava

Témata:

SAM7SE_cz-_msc_0.jpg
  • nové nizkopříkonové AVR8 bit Pico Power
  • nové AVR + USB interface
  • nové AVR32 series AP7000 + UC3
  • novinky v oblasti ARM7/ARM9

Cena: 300,- SK
V ceně je zahrnuto občerstvení a pohoštění v poledne. Na semináři bude možno objednat vývojové kity a překladače firmy IAR s výraznou slevou.

Odkazy:

Hodnocení článku: