Jste zde

Startuje soutěž ICT Diplomová práce roku

ICT unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, vyhlásila 8. ročník soutěže ICT Diplomová práce roku pro studenty, kteří v akademickém roce 2012/2013 obhajují svou diplomovou či bakalářskou práci na téma z oboru informatiky nebo telekomunikací.
Cílem soutěže se přitom stává zvýšení prestiže technologicky zaměřeného studia, ocenění nadaných studentů a v neposlední řadě též prohloubení spolupráce mezi vysokými školami a komerční sférou. „Důležitými kritérii budou opět jak odborná úroveň přihlášených prací, tak i jejich praktický dopad či komerční využitelnost a zároveň prezentační schopnosti účastníků,“ vysvětluje prezident unie Svatoslav Novák.
 
Do 7. ročníku soutěže se přihlásilo 91 studentů ze státních a soukromých vysokých škol z České republiky a do 5 kategorií postoupilo celkem 29 finalistů. Finále včetně slavnostního vyhlášení výsledků proběhlo 13. září 2012 v Praze | zdroj: www.diplomovaprace.cz
 

Co je to Diplomová práce roku?

  • Diplomová práce roku je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních a komunikačních technologií v ČR, který si klade za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout a získat tak lepší uplatnění v praxi
Odměna pro vítěze či vítězku v každé ze šesti kategorií činí 50 000 korun, 2. místo bude ohodnoceno částkou 10 000 korun, 3. místo částkou 5 000 korun a soutěžící na 4. až 6. příčce získají po tisícovce. Vybraní studenti obdrží také přímou pracovní nabídku od společnosti, která je partnerem dané kategorie. Soutěžní práce bude posuzovat odborná porota sestavená z vysokoškolských pedagogů a zástupců ICT firem.
 
Partnery celkem šesti soutěžních kategorií letošního ročníku jsou společnosti ABRA Software, ARBES Technologies, EDITEL CZ, SAP, Telefónica a T-Systems. Partnerem za studentskou obec je Česká studentská unie (ČeSU), odbornými garanty pak Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI). Nad soutěží převzaly záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).
  
Další informace o projektu ICT Diplomová práce roku najdete na www.diplomovaprace.cz. Uzávěrka přihlášek je 19. 7. 2013.
 
 
Zdroj: ICT unie

 

Hodnocení článku: