Jste zde

Už jen měsíc do zahájení 45. MSV

Veletrhy Brno slaví letos 75. výročí založení areálu a malé jubileum má i největší průmyslový

veletrh v zemích východní a střední Evropy. Letos se koná již po pětačtyřicáté, souběžně s ním se koná i 2.

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a logistika.

Přehlídku moderních technologií, výrobků a služeb si přijede prohlédnout podle očekávání až sto tisíc odborníků a oficiálních hostů doslova z celého světa. Pestré národnostní složení bude i na straně vystavovatelů. Přihlášeno je přes dva tisíce firem z přibližně čtyř desítek států. Krom tradičních zahraničních vystavovatelů jako je Německo, Slovensko či Rakousko, se připravují expozice firem i z podstatně exotičtějších zemí – Jihoafrické republiky, Tchaj-Wanu, Malajsie či Indie.

Mezinárodní strojírenský veletrh je již tradičně rozdělen do devíti oborových celků – jakýchsi subveletrhů. Nabídková škála největšího brněnského veletrhu sahá od důlní techniky přes materiály a komponenty, obráběcí stroje, elektrotechniku, energetiku a enviromentální technologie až po výzkum a vývoj. Jako každý rok, i letos se budou firmy snažit přijít s nějakou novinkou, vždyť specializovaný veletrh je ideální příležitostí k prezentování nových výrobků či služeb.

Letos je zvýrazněným oborovým celkem energetika a silnoproudá elektrotechnika, ve které se mimo jiné představí i novinka firmy KOPOS Kolín, kabelový žlab KZI s integrovanou spojkou. Společnost GMC – měřící technika, s.r.o. bude vystavovat nové multifunkční wattmetry SINEAX A2xx pro rozvaděče.

V oborovém celku Plasty, gumárenství a chemie jsou avizovány zajímavé novinky pro plastikářský průmysl. V expozice společnosti ŠMÍD a spol. Úhonice si prohlédneme nový vstřikovací stroj Battenfeld HM 800/350 A4. Moderní a výkonný stroj přes svou robustnost zaplňuje jen malou plochu a vyniká nízkou spotřebou energie. Horký vtokový systém DURA FLEX představí vystavovatel MOLD MASTERS EUROPA / Čestmír KRUPA Zubří.

V oblasti materiálů si zaslouží pozornost novinka společnosti GLEICH Metallplattenservice z německé Jeny. ALPORAS je hliníková pěna s uzavřenými póry, k jejímž vlastnostem patří vysoká odolnost proti korozi, extrémně nízká hustota, vysoká tepelná odolnost, odstínění elektromagnetických vln a pohlcování energie.

Novinky jsou ohlášeny také v oborovém celku Pohony, hydraulika a pneumatika, chladicí technika a klimatizace. Výměnám olejů se může vyhnout uživatel unikátního filtračního systému, který bude mít premiéru na stánku společnosti FILTAKLEEN Praha. Filtrační zařízení HYC 778 a MYC 788 jsou určena k čištění a recyklaci minerálních olejů a bio olejů, ze kterých odstraňují mechanické nečistoty a veškerou vodu a udržují tak hydraulické systémy v naprosté čistotě.

V řadě technologií a různých průmyslových odvětvích nalezne uplatnění nová malá a kompaktní bezolejová vývěva XtraDry (TM) rakouské firmy PFEIFFER Vacuum Austria. Vývěva umožňuje modulární konfiguraci se sériově nebo paralelně řízenými stupni a je vybavena integrovaným proplachem.

SIGMA GROUP Lutín do Brna přiveze novou řadu horizontálních článkových čerpadel CU a CT s vysokou účinností. Ložiska mazaná čerpanou kapalinou umožňují částečnou hermetizaci, vysoká sací schopnost dovoluje úspory v projekčním uspořádání.

V rozšířeném oborovém celku Ekotechnika zaujmou mimo jiné nové stavebnicové systémy odsavačů škodlivin a průmyslových vysavačů, které bude prezentovat společnost EKO-ŠIMKO Náchod. Jejich výhodou je univerzálnost použití a vysoká kvalita filtrace suchou i mokrou cestou.

Další informace naleznete na http://www.bvv.cz/msv

jerlebach@ bvv.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: