Jste zde

Veletrh AMPER 2008 je pro letošní rok plně obsazen

S koncem roku 2007 přišla i poslední přihláška, která zaplnila poslední volné metry na 16. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2008. Dnešním dnem je prodána veškerá plocha a další firmy již nelze pro tento ročník umístit. Čistá veletržní plocha přesahuje 18 300 m2 a přihlášeno je více jak 700 firem z 20 zemí z toho více jak 135 ze zahraničí. Mezi nejvíce zastoupené obory i letos budou patřit elektroinstalační technika; zařízení pro výrobu a rozvod elektrické energie; automatizační, řídící a regulační technika a elektronické prvky a moduly. Mezi nejvíce zastoupené země tradičně patří – Německo, Slovensko, Polsko a pro letošní ročník i Taiwan a Čína.

Koncepce šestnáctého ročníku už je také dána a můžete se těšit na tradiční i nové služby a produkty. Tradičně proběhne soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER 2008. V dnešních dnech se začínají firmy do této soutěže přihlašovat a jsou tak blíže k získání prestižní ceny. Slavnostní vyhlášení proběhne v podvečer druhého veletržního dne tj. 2. dubna 2008 v prostorách Betlémské kaple. Oproti minulým ročníkům bude letos možné zakoupit vstupenku na slavnostní večer a dostat se tak mezi špičky v oblasti inovací. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích a to: I. Výroba, rozvod a užití elektrické energie a II. Elektronika, řízení a měření.

V rámci veletrhu budou opět poskytovány doplňkové služby, jako jsou prezentace jednotlivých společností nejen na stánku, ale i v přednáškových sálech, podrobný plán výstavního areálu s rastry jednotlivých hal, v rámci kterého lze objednat názorné zvýraznění expozice firmy a umístění firemního loga. Účinnou možností prezentace je rovněž využití informačních kiosků ITS, nebo publikace ve vydání Veletržních novin. Již v tuto chvíli můžeme vyzvat všechny odborníky, kteří mají co říci k soudobé problematice a situaci na poli elektrotechniky a elektroniky, aby v případě zájmu neváhali zasílat své postřehy, texty, či materiály. Rádi poskytneme prostor pro zveřejnění.

Ve dnech 1. – 4. dubna 2008 se představí řada významných firem v oboru, mezi které bezesporu patří ABB, Schneider Electric CZ, Legrand, Moeller Elektrotechnika, Schmachtl CZ, OEZ, RITTAL Czech, Siemens, OBO Betterman Praha, Schrack Energietechnik, KOPOS Kolín, B+R automatizace, ROCKWELL AUTOMATION,  Pražská energetika, K&V, Hensel, GHV Trading, LAPP Kabel a nováček Mitsubishi Electric Europe B.V.. Firmy budou představovat své stálé, ale i nové či pro firmu dominantní produkty. Firma AHLBORN představí čtyři nové měřící přístroje, mezi které patří BABY ALMEMO, který si vychováte sami podle svých představ.

Na svých expozicích představí mnoho novinek i další společnosti. Například KMB systems přichází s multifunkčními přístroji s proudovými transformátory s rozvíratelným jádrem. Společnost TRASFOR prošla úspěšně auditem na certifikaci IRIS a v současné době UNIFE vyřizuje vystavení certifikátu (UNIFE = Union of the European Railway Industries). Smyslem certifikace IRIS je zajistit všem firmám v Evropě, podnikajícím v železničním průmyslu informaci o tom, které komponenty (subdodávky) jim zaručují nejvyšší spolehlivost a celkovou kvalitu. Spolehlivost je základním kamenem, na kterém vystavěla své renomé společnost HARTING. Na něm stojí vysoká technická úroveň a schopnost konstruovat speciální zákaznická řešení. V neposlední řadě pak široký sortiment umožňující sestavovat celky podle specifických potřeb. Na veletrhu představí produkty zajišťující bezporuchovou distribuci energie, signálů a dat. Nowatron Elektronik připravuje pro svou expozici přehlídku průmyslových notebooků a monitorů, CompactPCI počítačů, komplexní ukázku řešení pro dispečerská pracoviště, ale také projekční a prezentační techniku. Control Techniques přichází s novou řadou servopohonů, OBZOR představí novinky ve výrobním sortimentu vačkových spínačů, MICRO-EPSILON uvede např. infračervený teploměr pro měření vysokých teplot až do 250 oC bez chlazení. Na veletrhu bude prezentovat hned několik unikátních přístrojů i společnost BONEGA. Patří mezi ně například jističe do 125A, proudové do 63 a do 100A (10 kA), RCBO - kombinovaný přístroj jistič + chránič ve dvoumodulovém provedení, jednomodulové jističe s odpínáním N vodiče.

Pokud se i vy chcete začlenit do dění kolem 16. ročníku veletrhu AMPER 2008 přijďte se podívat ve dnech 1. – 4. dubna 2008  od 9:00 – 17:00 hod na výstaviště PVA Letňany, kde nebude chybět žádný odborník v oblasti elektroniky a elektrotechniky.

Ing. Vanda Yousifová
vedoucí projektu

Download & Odkazy

Hodnocení článku: