Jste zde

VIDEO: Konica Minolta otevřela první R&D centrum v Evropě

Nositelná elektronika, 3D tiskové systémy, digitální pracovní prostředí nebo automatizace dat. Na vzniku nových generací produktů pro zákazníky z celého světa se budou nyní podílet i české hlavy.
Konica Minolta v úterý zahájila provoz prvního výzkumného a vývojového centra v Evropě. Investice navazuje na otevření inovačního centra BIC (Business Innovation Centre), které se v Brně uskutečnilo letos v březnu (celý článek na HW.cz). Jeho úkolem je vyhledávání atraktivních obchodních příležitostí, sběr nápadů a přání od zákazníků a vznik nových obchodních modelů. Na základě zadání od BIC se specialisté R&D centra následně postarají o technologický vývoj a realizaci. Obě brněnská centra by měla do tří let zaměstnávat více než 100 odborníků.
 

 

První v Evropě

 
Tým brněnských specialistů se bude věnovat zejména vývoji a výzkumu z oblasti inteligentních systémů. Konkrétně půjde o rozvoj inteligentních senzorových systémů a řešení pro automatizaci dat a digitálního pracovního prostředí. Úkolem dalších evropských center, která teprve vzniknou, budou 3D tisková zařízení a systémy, nositelná elektronika či nové lékařské přístroje.
 
 
R&D centra firma dosud provozovala pouze v japonském Tokiu a americkém San Franciscu. Brněnské centrum je tak prvním ze sítě evropských R&D pracovišť. Bude podléhat přímému vedení z Londýna a zároveň úzce spolupracovat jak s českým zastoupením, tak i celou evropskou sítí inovačních center. Druhé evropské centrum, tentokrát zaměřené na vývoj lékařských přístrojů, vznikne v Mnichově, další budou otevřena také v Londýně nebo Berlíně.
 
 

Střiženo na míru

 
Koncept vytváření vlastních inovačních a vývojových center je součástí strategie, díky které se firma v posledních letech mění z dodavatele hardwaru na poskytovatele komplexních řešení na míru. Vývoji zajímavých projektů se nyní nevyhne ani Brno.
 
 
Infrastuktura 3D tisku poskytne úzké spojení mezi tvůrci 3D obsahu, samotnými vlastníky 3D tiskárnen a zákazníky. Jejím cílem je zároveň pomoci s integrací 3D tisku do kancelářského prostředí. Hlavními oblastmi zájmu zde bude zdravotnictví, vzdělávání a využití ve výrobě.
 
Laser radar provádí velmi husté skenování s maximálním rozsahem až 180°, čímž okamžitě získává přesná 3D data. Kromě toho funguje i v prostředích pro kamery jinak obtížných, např. v tmavých oblastech, a umožňuje též filtraci irelevantních objektů jako jsou padající listy nebo sníh. Trojrozměrná data získaná v reálném čase poskytují přidanou hodnotu v bezpečnostních aplikacích, při analýze pohybu apod.
 
 
Za všechny ostatní ještě zmíníme výpočetní platformu pro multifunkční tiskárny se superkondenzátory pro řízené vypnutí v případě výpadku proudu, OLED panely s technologií Symfos silné jen 0,35 mm nebo nositelný komunikátor podobný brýlím, využívající holografickou projekci. Přístroj dokáže zobrazovat text, stejně jako trojrozměrné obrazy.
 
Konica Minolta je aktuálně zastoupena v 64 zemích celého světa, zaměstnává celkem 35 600 lidí a její výrobky a služby najdeme na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, ta evropská sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York).
 

 

Hodnocení článku: