Jste zde

Žijeme robotikou. Setkáváme se a zachraňujeme i medvědy

Ještě tento měsíc a krátce nato v červnu se v Praze setkají a mnohdy také utkají fandové robotiky se svými důmyslnými stroji. V případě Srazu RoboDoupěte se bude jednat o ročník nultý, na Robotickém dni 2013 zase zavládne pořadové číslo deset.
Všichni robotici jsou zváni na nultý ročník Srazu RoboDoupěte, který se uskuteční v sobotu 20. dubna 2013 od 9:00 do 18:00 v pražském klubu Biograf. Využijte jedinečné příležitosti setkat se s podobně „postiženými“ lidmi z blízka i daleka.
 
K vidění zde budou různé robotické konstrukce – třeba i ty vaše, pokud se tedy rozhodnete na srazu své výtvory představit. Součástí setkání bude též robotické klání ve sledování čáry – pravidla jsou stejná, jako u soutěže Line Follower, připravované pro Robotický den 2013 (viz níže), tzn. sledovat černou čáru a projet po ní trať v co nejkratším čase.
 
Pro registraci do soutěže se stačí přihlásit do 13. dubna na e-mailové adrese info@robodoupe.cz. Další informace pak naleznete na stránkách http://robodoupe.cz/ (zdroj).
 
 

Souboj ve skladu kečupu

 
Robotický den 2013, pořádaný Matematicko-fyzikální fakultou UK a občanským sdružením Robonika, se pak uskuteční 8. června v Praze. Mezinárodně pojaté setkání prezentuje a zároveň propaguje robotiku formou soutěže robotů, připravených účastníky akce, prezentacemi projektů studentů všech typů škol (základních, středních i těch vysokých) nebo též zviditelněním firem, které se robotikou a souvisejícími obory v České republice zabývají.
 

 
Loňského ročníku se zúčastnilo 126 soutěžících z 5 různých zemí s celkem 82 roboty. Rozmanité soutěže, ve kterých se vytlačuje soupeř z kruhové arény nebo hledají ztracení medvědi, přitom nejsou věkově omezeny a zájemci se aktuálně mohou registrovat až do 30. dubna. Novinkou letošního, v pořadí již 10. ročníku se stává tzv. Ketchup Store pro autonomní roboty, sbírající plechovky ve skladu kečupu, a také otevřená soutěž „umění / robotika / zábava“ (Art, Robots & Entertainment). Podrobnosti naleznete na webu http://www.robotickyden.cz/ (zdroj a ilustrační fotografie).
 
Hodnocení článku: