Jste zde

Efektivita práce a časová úspora ve výrobě - Wiha speedE II.

 Právě tyto hodnoty nabízí novinka od společnosti Wiha, šroubovák s elektrickým pohonem speedE II. Vylepšený nástupce unikátního šroubováku s elektrickým pohonem. Díky ještě vyšší rychlosti otáček, doplněné funkci pro nastavení utahovacího momentu a LED světlu s vyšším výkonem je vývoj a výroba produktů ještě kvalitnější.

V letošním roce přichází výrobce Wiha s novou, vylepšenou verzí speedE II, která na rozdíl od svého předchůdce první generace umožňuje nastavení až trojnásobné rychlosti otáček. Druhým hlavním rozdílem bylo přidání sice nenápadného, ale důležitého tlačítka, kterým si zákazníci mohou zvolit utahovací moment. Produkt takto nabízí na výběr z možností 0,4 Nm a 1,0Nm.

Na základě našich zkušeností doporučujeme nižší hodnotu pro šrouby, které upevňují plastové díly, jako jsou např. kryty zásuvek do stěny, vyšší hodnotu pro všechny běžné práce. Elektrický pohon tak zákazníkům zajistí nejen vyšší rychlost zašroubování závitového šroubu, ale také vypnutí elektrického pohonu šroubování při překročení nastaveného utahovacího momentu. Po zastavení tak ještě můžeme šroub s citem dotáhnout manuálně dle vlastního uvážení, a to bez jakéhokoli přepínání (aretování) pohonu,“, říká Martin Brestovič, produktový manažer SOS electronic.

Produktová sada příslušenství Wiha speedE II nabízí výběr z různých mechanických momentových a dalších nástavců, jejichž prostřednictvím tak mohou zákazníci velmi přesně dodržet předepsaný utahovací moment a požadavky na finální upevnění.

„Elektrický šroubovák je vhodný zejména pro závitové šrouby, určitě jej nepovažujeme za náhradu masivních akku šroubováků s 3-5 články, určených pro šrouby například do dřeva. Snad největší výhodou je, že při práci s ním máte opravdu stejný cit při dotahování šroubů jako s běžnými šroubováky. “ pokračuje Martin Brestovič.

Pro dodržení co nejvyšších standardů na bezpečnost při práci je produkt Wiha speedEII plně izolován a testován pro práci na zařízeních do 1000Vac.

Elektrický šroubovák speedE II je dostupný v jedné základní sadě. Najdete tam taky dvě bity (Slotted 3,5 mm, PlusMinus/Pozidriv SL/PZ2), jednu nabíjecí baterií 18500 Li-ion a USB nabíječku v praktickém boxu. Příslušenství si mohou zákazníci dle potřeb a výrobních procesů dokoupit samostatně.

Pokud potřebujete šikovného pomocníka do výroby, elektrický šroubovák je skvělá volba.

V případě, že máte k produktům značky WIHA nějaké dotazy nebo se chcete poradit, ozvěte se nám na info@soselelectronic.cz

 Novinka Wiha speedE II přináší:

  • funkci pro nastavení rychlosti otáčení až na trojnásobně vyšší rychlost oproti minulé verzi
  • Min/Max tlačítko pro zvolení utahovacího momentu: 0,4 Nm a 1,0Nm
  • kvalitní kruhové LED světlo
  • bezpečnostní opatření pro práci na zařízeních do 1000Vac
  • bohaté příslušenství
  • vyšší efektivitu práce a časovou úsporu ve výrobě 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.