Jste zde

Průmyslové počítače s displejem

214_01.png

Stále více a více firem místo vývoje vlastního embedded zařízení využivá již hotového produktu určeného pro průmyslové aplikace jako například měřící systémy, přístroje pro oblasti medicíny, POS, … Tyto panel PC splňují základní požadavky jakými jsou kompaktní rozměry, barevná obrazovka s dotykovým panelem, základní rozhraní a především bezventilátorové provedení. Toto řeření přináší mnoho výhod, zejména úsporu finančních prosředků a času které by zabral vývoj vlastního zařízení a dostupná technická podpora.

 

Jedním z výrobců těchto panel PC je i Taiwanská firma Avalue, která je v české a slovenské republice zastupována firmou Elatec s.r.o (www.elatec.cz).

Serie FPC s 8.9“ – 10“ displejem

Rodina nejmenších panel PC nese označení FPC-08W a FPC-10W. Pod tímto názvem se ukrývá zařízení s jedinečně tenkým designem, který zároveň účelně plní funkci chladiče a celé zařízení je tak v provedení „fanless“.  Serie FPC je postavena buď na procesorech AMD LX800 a nebo na novějších nízkopříkonových procesorech Intel Atom, diky nimž je celková spotřeba pouhých 12W.

FPC-08W a FPC-10W od firmy Avalue obsahují excelentní širokoúhlé displeje o velikostech 8,9“ a 10“ s maximálním rozlišením 1024x600  a integrovaným 5-ti drátovým rezistivním dotykovým panelem. Díky použití CF karty jako interního disku se povedlo ušetřit další místo a vznikl tak kompaktní systém o rozměrech 22.5 x 13.9 x 3.9 cm (platí pro FPC-08W). Tato serie na zadní straně nabízí rozhraní dual Ethernet, 2x COM, 2-4 rozhraní USB , standardní rozhraní VGA a rozhraní zvukové karty (mic-in a line-out). Celý modul je možné upevnit pomoci montažních otvorů dle standardu VESA.

Z přední strany splňuje modul nároky na krytí IP65. Díky 512MB paměti, která je osazena přímo na desce (nikoliv ve slotu)  je celý modul odolný proti vybracím a otřesům. Je určen pro teplotní rozsah od -10 do +60 °C a může být napájen napětím v rozmezí 10~28V a vyhoví tak i v automobilových aplikacích.

Serie LPC s 8.9“ – 12“ displejem

Serie LPC se vyznačuje výborným mechanickým designem, který ji přímo předurčuje pro zabudování do různých terminálů, kiosků a jiných HMI.

Tento systém je samozřejmě opět v bezventilátorovém provedení a diky unikatnímu pouzdru je schopen pracovat v režimu 24/7. Je možné využít několik HW konfigurací od procesoru VIA Eden V4 500 MHz až po oblíbený nízkopříkonový procesor Intel Atom N270. Všechny konfigurace jsou určený pro práci v rozsahu teplot -10 až +60 °C a taktéž z přední strany splňují  požadavky na krytí IP-65. Displej je možné zvolit ve velikostech 8“ 10.1“ a 12.1“; vždy samozřejmě s integrovaným rezistivním dotykovým panelem. LPC serie je určene nejen pro operační systémy Windows XP,  XP embedded, Windows CE 5,6 ale také pro operační systémy Linux.

Je možne také objednat speciální montažní kit diky němuž je možné celý modul zabudovat do panelu, aniž by byl vyžadován přístup zezadu (příkladem může být například umístění v sadrokartonové desce apod. ). Taktéž je dostupných několik typů držáků.

 

Panel PC řady LPC nabízí rozhraní dual Ethernet, standardní VGA, 1x COM, 2x USB 2.0, audio výstup a slot pro Compact Flash kartu typu I/II.  Dostupné jsou i zákaznické modifikace: například verze s 4 COM porty (viz obrazek).

 

 

 

Serie PPC s 15“ – 22“ displejem

Unikátní série splňující požadavky na rozměrnější displeje do velikosti až 22” I při této velikosti se jedná o jedno z nejtenších panel PC na trhu, které je možné rozšířit o řadu doplňkových modulů jako je WiFi, čtečka magnetických proužků, čtečka RFID karet a čipů, … Zajímavostí je také čelní ovládací panel, kde lze funkce tlačitek nastavit dle požadavků koncového zákazníka za pomoci API funkcí.

Serie PPC bývá osazována TFT panely s následujícími velikostmi a rozlišeními: 22” WXGA / 17” SXGA / 15”XGA; vše samozřejmě opět v kombinaci s analogovým rezistivním touchpanelem prislusného rozměru. Uvnitř pak lze nalézt procesor Intel Atom N270 s taktovací frekvencí 1.6GHz v kombinaci s chipsetem Intel 945GSE, popřípadě méně výkonou variantu s procesorem VIA Eden V4 na 1 GHz a s chipsetem VIA CX700M. Obě tyto varianty disponují jedním paměťovým slotem do kterého je možné osadit modul SODIMM do velikosti až 1GB DDR2 SDRAM.

pModul opět nabízí standardní rozhraní jako dual Ethernet, standardni VGA výstup, 1x COM, 2x USB 2.0 a výstup zvukové karty. Zevnitř je možné jej doplnit o jednu kartu s rozhraním Mini PCI. Jako medium pro uložení dat může sloužit nejenom Compact Flash karta, ale je připraven i prostor pro montáž 2.5“ HDD s rozhraním SATA. Nadstandardem jsou stereo reproduktory integrované v předním krytu.

Všechny moduly jsou v provedení „fanless“ a stejně jako předešlé řady jsou určené pro provoz v rozsahu teplot -10 až + 60 °C. Samozřejmostí je opět možnost montáže dle standardu VESA s nabídkou doobjednání několika typů držáků.

Upozornění

  • Námi nabízené produkty jsou určeny pro průmyslovou výrobu a aplikace. Elatec z kapacitních důvodů nezajištuje prodej ani podporu pro "domácí uživatele". Předem se Vám omlouváme a děkujeme za pochopení.

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: