Jste zde

Bluegiga představuje novou řadu Access produktů

Finská společnost Bluegiga Technologies Inc. oznámila uvedení do prodeje dlouho očekávané nové řady serverů. Ta obsahuje 2 typy: Access Server AX4 a Access Point 3241.

Finská společnost Bluegiga Technologies Inc. oznámila uvedení do prodeje dlouho očekávané nové řady serverů. Ta obsahuje 2 typy:

  • Access Server AX4 a
  • Access Point 3241.

Přístroje jsou nově osazeny Bluetooth moduly s největším možným dosahem – Bluegiga WT41. Dosah těchto zařízení při komunikaci mezi sebou je za ideálních podmínek více než 1 km; dosah při komunikaci s běžným mobilním telefonem (odpovídá standardu Bluetooth třídy 2) je 60 až 70 metrů.

Access server je nově vybaven WiFi (802.11 b/g), za příplatek lze pořídit i interní GSM / GPRS nebo 3G. Další důležitou inovací oproti stávající řadě AS229x je možnost napájení z Ethernetu (Power over Ethernet), což může být velmi výhodné pro urychlení a zlevnění instalace.

Tak jako k původním serverům je možné si pořídit Software Development Kit (SDK), s jehož pomocí můžete vytvářet vlastní aplikace v nízkoúrovňovém programovacím jazyce C v prostředí Linuxu. Samozřejmostí je, že i nové servery jsou podporovány softwarem BSM (Bluegiga Solution Manager), což je webová platforma pro konfiguraci, ovládání a monitorování serverů.

Díky interní WiFi se k dříve využívaným aplikacím (proximity marketing, zdravotnické a fitness, pokladní / platební aplikace, M2M a Bluetooth konektivita obecně) přidává poskytování přístupu k Internetu pomocí takzvaného „Captive portálu“, což je funkce přesměrování na vlastní stránku (obvykle určenou k zadání přihlašovacích údajů) při prvním přístupu na Internet.

 

Partnerem Bluegiga Technologies Inc. na českém trhu je společnost MACRO WEIL spol. s r. o. Zde Vám také rádi odborně poradí. Viz také pozvánku MACRO WEIL mění filozofii – co uvidíme na AMPERU 2011.

 

Bluegiga AX4 je výkonná linuxová platforma s Bluetooth konektivitou, určená pro nasazení v oblastech eHealth, prodej, proximity marketing, poskytování přístupu k Internetu s využitím Captive portálu a obecně Bluetooth komunikace s dlouhým dosahem. AX4 disponuje třemi výkonnými Bluetooth radiomoduly, WiFi modulem (802.11b/g) a na přání též GSM / GPRS nebo 3G modemem. Možnosti AX4 mohou být upravovány dle zákaznických požadavků pomocí SDK. Vzdálenou správu a dohled zajišťuje software Bluegiga Solution Manager.

AP3241 je, stručně řečeno, to samé jako AP3201, ale se zvětšeným dosahem. Oproti AX4 nedisponuje WiFi, GPRS ani 3G a chybí mu i některé „drátové“ periférie. Obsahuje také pouze jeden Bluetooth modul (7 kanálů). Co se týče dosahu Bluetooth, výpočetního výkonu a spolehlivosti, dosahuje stejně skvělých výsledků jako AX4. K dispozici je také speciální verze, určená pro nasazení ve zdravotnictví, domácí zdravotní péči a fitness.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: