Jste zde

Displeje DIP122-5 přečtete i na slunci

Nové grafické displeje řady EA DIP122-5 s úsporným LED podsvícením jsou optimalizovány pro co nejlepší čitelnost a to i v náročných světelných podmínkách, jako např. na přímém slunci.

Grafické displeje EA DIP1222-5 s rozlišením 122x32 pixelů disponují výborným kontrastem a úsporné LED osvětlení nabízí výbornou čitelnost i v prostředí s nízkým okolním osvětlením. Jsou vybaveny teplotní kompenzací pro zvýšený rozsah pracovních teplot od -20 do +70 °C, bez potřeby úpravy kontrastu. Displeje taktéž disponují technologií "Superfast liquid technology", která zajišťuje dostatečně rychlý čas odezvy při extrémně nízkých teplotách (průměrně 2 s při -20 °C).
 
Jsou dostupné ve třech barvách: žlutozelená, jantarově žlutá a modrobílá. Žlutozelená a jantarová verze je zvláště vhodná pro venkovní použití a extrémní světelné podmínky, přičemž efektivní LED podsvícení umožňuje použití i v prostředí s nízkým okolním osvětlením. Modrobílá verze je optimalizována s ohledem na kontrast a je ideální pro použití ve vnitřním prostředí, s nebo bez umělého osvětlení, i tam, kde je podstatná nízká spotřeba.
 
Displeje obsahují 2 zabudované řadiče (PT6250 kompatibilní), přičemž každý řadič obsluhuje 61 sloupců. Pro externí komunikaci je použito 8bitové rozhraní. Pro napájení podsvícení postačuje stabilní napětí a jeden externí rezistor nebo proudový zdroj. Mechanické upevnění je velmi jednoduché - pomocí zapájení do PCB. V případě potřeby je možno použít i dutinkové lišty (RM 2,0 mm). Zákazníkovi poskytují nové grafické displeje i vysokou flexibilitu v možnosti použití grafického nebo znakového displeje pro různé verze daného zařízení. Jako znakové displeje lze použít typy EA DIP081-CHNLED (1x8), EA DIP162-DHNLED (2x16) a EA DIP204-4HNLED (4x20), které mají stejné rozměry a shodné rozložení vývodů.
 
 
 
Bližší informace nabízí datasheet DIP122-5.
V případě zájmu o produkty Electronic Assembly kontaktujte distributora,
společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • grafický modul 122 x 32 bodů
  • výborná čitelnost i v náročných světelných podmínkách
  • úsporné LED podsvícení
  • 3 barevné verze
  • jednoduchá montáž zapájením - bez šroubků
  • tepelně kompenzovány
  • rozsah pracovních teplot -20 až +70 °C
  • dostupné jsou i znakové displeje se shodným rozložením vývodů
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: