Jste zde

Tiskněte jednoduše a bez ovladačů ze zařízení s Apple iOS

S novým zařízením Lantronix xPrintServer můžete tisknout dokumenty na Vaší síťové tiskárně z jakéhokoli mobilního zařízení s operačním systémem Apple iOS.

Představte si, že máte ve firmě návštěvu s jakýmkoli novějším mobilním přístrojem od Apple, jako např. iPod, iPhone nebo iPod touch, a Vaše návštěva si z jakéhokoli důvodu potřebuje vytisknout nějaký dokument. Problém je, že s pravděpodobností blížící se jistotě v daném mobilním zařízení nebudou nainstalovány ovladače pro Vaši tiskárnu.

Tento problém elegantně řeší nové zařízení od společnosti Lantronix - xPrintServer. Jde doslova o „plug'n'play“ nebo „plug'n'print“ síťové zařízení. xPrintServer slouží jako mezičlánek mezi mobilním zařízením a tiskárnou. Apple iOS zařízení komunikuje se sítí přes WiFi Vaší společnosti a xPrintServer posílá data na síťovou tiskárnu přes Ethernet kabel.
 
Ve srovnání s jinými síťovými zařízeními je konfigurace neuvěřitelně jednoduchá. Připojte xPrintServer přes Ethernet kabel do Vaší sítě (na router, switch, hub nebo jakékoli místo v síti), zapojte napájení a xPrintServer sám vyhledá všechny dostupné tiskárny v síti a provede všechna potřebná nastavení (auto-discover a auto-provision). Není nutná žádná další konfigurace, žádné aplikace ani jiný software. Pro tisk už postačí jen přihlásit se s mobilním zařízením Apple do Vaší WiFi, otevřít požadovanou webstránku, e-mail, fotku apod. a zvolit ikonu pro otevření základního menu tisku. Z nabídky možností tisku si pak zvolíte tiskárnu na které chcete tisknout. Postačí už jen vybrat počet kopií a stisknout tlačítko „tisk“.
 
Detailní informace Vám poskytne produktový leták, návod na použití Quick Start a seznam podporovaných tiskáren.

 
 

xPrintServer bude dostupný od poloviny ledna 2012 za cenu přibližně 180 USD.
V případě zájmu kontaktujte distributora,
společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.


Základní vlastnosti a výhody:

  • umožňuje bezproblémový tisk z jakéhokoli mobilního zařízení s Apple iOS 4.2 nebo novějším
  • nejsou potřeba žádné ovladače ani speciální software
  • tisk z mobilního zařízení přes základní prostředí tisku
  • extrémně jednoduchá instalace - „plug'n'print“
  • automaticky vyhledá všechny síťové tiskárny, žádná konfigurace
  • velké množství podporovaných tiskáren

 

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: