Jste zde

GNSS moduly a sledovače Maestro s pokročilými funkcemi

Sledování polohy vozidla či nákladu se stalo běžnou součástí celosvětové logistiky. GNSS sledovače ale nabízejí daleko více služeb, které dnes vyžadují chytrá města: sdílení vozidel nebo půjčování kol. Maestro Wireless má pro tyto služby řešení.

Maestro Wireless, pod který od loňského roku patří i německý Falcom, má ve svém výrobním programu řadu GNSS přijímačů i kompletních sledovacích zařízení – trackerů. Zařízení mohou spolupracovat se sw SIRFLive, platformou D2Sphere pro poskytování služeb, nebo je lze integrovat do jiných systémů, například Gurtam.

Moduly jsou svými vlastnostmi a rozměry uzpůsobeny pro řadu aplikačních oblastí od sledování osob, přes trasování přesunů zboží až k řízení flotil vozidel. Využívají čipy SIRFstar IV a SIRFstar V. Zajímavá je schopnost modulů simultánně sledovat signál dvou různých standardů GLONASS, GPS, QZSS nebo SBAS.

Tracker FOX3 sleduje pozici, události i ekologii

Možnosti pokročilé technologii ukazuje tracker FOX3. Ke sledování pozice přidává řadu dalších služeb, například:

  • Sledování rychlosti
  • Čítač událostí, jako je otevření dveří či nákladního prostoru
  • Sledování doby a režimu nakládání (
  • Monitoring ekologie jízdy (rychlostní limity, brzdění atd.)
  • Detekce překročení povolených oblastí – geo fencing

 

Všem událostem lze přizpůsobit frekvenci i obsah komunikace. Zvolenému režimu se přizpůsobuje i power management jednotky. Ve výsledku tak řídící centrum nemusí být zahlcováno informacemi o tom, že se nic neděje. V analogii internetu věcí jde o problém big data – Maestro jej již u této technologie vyřešil.

Geo Fencing: klíč k moderním službám

Možnost nastavení zón pohybu vozidla je zajímavé řešení, které vychází vstříc dnešním službám, jako je sdílení aut nebo půjčování jízdních kol ve městech. U těchto služeb je nutné nastavit pravidla pro užívání a také sledovat jejich dodržování s ohledem na minimalizaci rizika odcizení a také na logistiku celého systému.FOX3 umožňuje každému vozidlu stanovit až 99 různých kruhových či obdélných plotů, 32 zón a jedno parkovací místo.

 

Technologicky FOX3 obsahuje očekávaná rozhraní: USB 2.0, RS-232, RS-485, CAN, OBDII,  konfigurovatelné digitální vstupy/výstupy, a bezdrátové kanály pro CSD, SMS, TCP, UDP, http nebo Email TCP.

Maestro Wireless vyrábí GNSS přijímače, trackery, modemy a routery.

http://www.maestro-wireless.com/

Distribuce a služby v ČR: www.mw.ryston.cz

 

Hodnocení článku: