Jste zde

Keysight Technologies UXR – nejrychlejší real-time osciloskopy na světě s nejlepší signálovou integritou

Společnost Keysight Technologies představila novou řadu osciloskopů Infiniium UXR obsahující celkem 21 modelů s analogovou šířkou pásma od 13 do 110 GHz, hw vertikálním rozlišením 10 bitů a vzorkováním až 256 GSa/s na každém kanále.

Nová řada osciloskopů Keysight UXR představuje skutečný průlom v kategorii vysokorychlostních osciloskopů. Díky vlastní Indium Phosphide (InP) technologii byla společnost Keysight schopna vyvinout unikátní architekturu vstupních a vzorkovacích obvodů, pomocí které byla dosažena nejen vzorkovací rychlost až 256 GSa/s na každém kanále s hardwarovým rozlišením 10 bitů, ale bylo dosaženo i vynikajících hodnot počtu efektivních bitů (ENOB) v celém frekvenčním pásmu. Architektura řady UXR rovněž používá osvědčenou technologii zpracování měření pomocí hardwarově akcelerovaných ASIC obvodů, díky čemuž jsou osciloskopy schopny velice rychle zpracovat extrémní množství naměřených dat. Pro informaci, celkový datový tok systémem vzorkování a zpracování signálu v osciloskopech UXR dosahuje až 10 Tb/s. Mnohaleté zkušenosti společnosti Keysight s návrhem vysokofrekvenčních zařízení se promítly i do rekordně nízkých hodnot šumu a jitteru.

Osciloskopy Keysight UXR jsou mocným nástrojem pro vývojáře pracující na budoucích generacích vysokorychlostních datových sběrnic jako jsou PCIe, DDR či PAM4. Rozlišení, rychlost zpracování signálu a šířka frekvenčního pásma je však předurčuje i pro nasazení v mikrovlnné oblasti v aplikacích jako jsou 5G, satelitní komunikace či automobilové radary.

Základní parametry nových osciloskopů Keysight UXR jsou:

  • 10-bitové vertikální hw rozlišení s na trhu nejlepší hodnotou počtu efektivních bitů (ENOB);
  • vzorkování 256 GSa/s na kanál pro modely 59, 80, 100 a 110 GHz resp. 128 GSa/s na kanál pro modely 13, 16, 20, 25 a 33 GHz;
  • 2 Gbodů paměť na kanál;
  • extrémně nízké hodnoty šumu a jitteru (10 fs rms);
  • možnost  upgradu šířky frekvenčního pásma a počtu kanálů.

 

Spolu s osciloskopy řady UXR představila společnost Keysight Technologies další dva produkty z oblasti měření a analýzy vysokorychlostních datových sběrnic:

  • N4391B Optical Modulation Analyzer (OMA) – analyzátor optických vysokorychlostních datových přenosů postavený na základě nových osciloskopů UXR;
  • M8194A 120 GSa/s arbitrary waveform generator (AWG) – nejrychlejší arbitrary generátor z produkce Keysight Technologies, umožňující generovat nejsložitější datové formáty jako např. 64 GBaud 64QAM (Quadrature Amplitude Modulation) a další širokopásmová modulační schémata.

Chcete vidět více? Podívejte se na následující videa:
Overview of Infiniium UXR-Series Oscilloscopes
Closer introduction of Infiniium UXR-Series Oscilloscopes
Tear down review of the UXR by „Signal Path“
 

Pro více informací o nových osciloskopech Keysight UXR pokračujte na http://www.keysight.com/find/UXR nebo kontaktujte společnost H TEST a.s., která je prémiovým autorizovaným distributorem produktů společnosti Keysight Technologies pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rakousko.

Hodnocení článku: