Jste zde

Kontakt Chemie “Trio” - sada pro dokonalé ošetření kontaktů

Silná trojice sprejů od výrobce Kontakt Chemie pro kvalitní a spolehlivý kontakt v cenově zvýhodněném balení v nabídce SOS electronic.

Nejčastější příčinou poruch bývá špatný nebo přerušený kontakt. Ve spolupráci s výrobcem, SOS electronic pro vás připravil set tří přípravků KONTAKT 60+61+WL pod názvem KONTAKT TRIO za výhodnou cenu. 
Možná máte také zkušenost, že ani spoj dvou pozlacených kontaktů není 100% zárukou spolehlivosti v náročných podmínkách průmyslového prostředí. Typickým příkladem je např. "výpadek" běžné SIM karty s pozlacenými kontakty v držáku s pozlacenými kontakty.

Prozíraví výrobci, kteří automaticky ošetřují kontakty svých zařízení (různé svorkovnice, konektory…) již při finalizaci výrobku výrazně zvyšují spolehlivost výrobku. Největší vliv na spolehlivost kontaktů vašeho zařízení bude mít pochopitelně prostředí, v jakém zařízení pracuje. Časově nenáročné a finančně úsporné ošetření např. sprejem KONTAKT 61 však můžeme obecně doporučit jako základní krok k zajištění bezporuchového provozu. Pokud hovoříme o průběžné údržbě nebo dokonce o opravě, tehdy je vždy vhodné ošetřit i elektrické kontakty, otázkou už jen zůstává čím. V dnešní době vyhrávají jednoduchá a rychlá řešení, protože čas jsou peníze. Proto je lákavé použít spreje typu 2v1 nebo 3v1, to ale seriózní výrobci nedoporučují jako ideální řešení. 
Proč? Kontakty, které jsou již nějakou dobu v provozu, jsou téměř vždy pokryty často neviditelnou vrstvou oxidů a mikroskopických depozitů pocházejících z okolí. K důkladnému odstranění vrstev oxidů je proto třeba úplně jiné složení přípravku, než na následné ošetření a konzervaci. Přípravek k odstranění oxidů má mimo jiné obyčejně i mírně kyselý charakter a zbytky po ošetření se doporučují vymýt.

Proto nabízí Kontakt Chemie již mnoho let tři přípravky pro dokonalé ošetření kontaktů ve třech krocích. Jsou to KONTAKT 60, KONTAKT WL a KONTAKT 61. Tyto tři přípravky nejsou nové, naopak, jsou dlouholetými stálicemi v sortimentu SOS electronic. Ať už je znáte a pravidelně používáte nebo máte zájem poprvé vyzkoušet, nyní je ten správný čas díky jedinečné promo akci.

KONTAKT 60 - kromě korozi rozpouštějících substancí obsahuje sprej směs rozpouštědel, která rozpouštějí mastná a pryskyřičná rezidua. V praxi postačuje již několik kapek přípravku na každý pár kontaktů. Pokud jsou kontakty snadno dostupné, mohou se opatrně otřít, např. jemnou papírovou utěrkou, kůží nebo bavlněnými tyčinkami. Pokud není možné poskytnout takovou mechanickou podporu, nechte působit KONTAKT 60 cca 10 až 15 minut.

KONTAKT WL - je čistič, nezanechávající žádná rezidua, určený jako oplach k odstranění nánosů po použití spreje KONTAKT 60. Odplavuje produkty koroze, mastnotu a špínu.

KONTAKT 61 - sprej k čištění ale zejména ošetření, určený pro všechny typy elektrických kontaktů. Mix rozpouštědel v KONTAKT 61 rozpouští mastnou nečistotu, olej a pryskyřičné usazeniny, vytváří kluzný mazací film, vytěsňuje vlhkost a chrání proti korozi a opotřebení. Může být použit jako čistič kontaktů, kromě případů kdy jsou zkorodované, v tom případě doporučujeme použít KONTAKT 60. 
KONTAKT 61 je velmi vhodný pro mazání kluzných a plug-in kontaktů kdy redukuje náchylnost na opotřebení.

Nejoptimálnější výsledky však dosáhnete, pokud při péči o kontakty použijete všechny tři spreje ve třech krocích:

  1. Na kontakt aplikujte sprej KONTAKT 60, který rozpustí oxidy a těžce odstranitelné depozity. 
  2. Rozpuštěné nečistoty a produkty koroze následně opláchněte přípravkem KONTAKT WL. 
  3. Nakonec použijte sprej KONTAKT 61 jako ochranný film s dlouhodobým účinkem proti korozi a opotřebení.

 

Všechny tři přípravky jsou bezpečné pro drtivou většinu plastů běžně používaných v elektronice. Spreje Kontakt Chemie jsou jedničkou v péči o kontakty. Proto vám přinášíme tento speciální set tří přípravků KONTAKT TRIO (KONTAKT 60+61+WL), dostupný za výhodnou cenu pouze do vyprodání skladových zásob.

A pokud potřebujete účinné řešení i na prach, doporučujeme sprej Dust Off 67, který je momentálně také za zvýhodněnou cenu. Dust Off je bezpečný a nehořlavý, se silným průtokem. Patří mezi dražší přípravky, je však plněn velkým množstvím inertního plynu, praktická vydatnost v reálných podmínkách je proto velmi vysoká.

Pokud máte zájem o produkty značky Kontakt Chemie, nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.