Součástí servisu, který bude začínajícím podnikatelům poskytován, je i tým zkušených mentorů, kteří pomohou se vším, co je v podnikatelských začátcích potřeba. Vzniklé subjekty budou následně napojeny na živou komunitu malých a středních firem.
„Posláním InovaJETu je firmě co nejrychleji pomoci projít prvními fázemi rozvoje a maximálně zvýšit její šance uspět na trhu. Potvrzuje se nám, že investice do lidí je daleko přínosnější než investice do materiálních věcí. S možností konzultovat plány a jednotlivé realizační kroky s odborníky na slovo vzatými významně roste šance začínajících podnikatelů překonat „údolí smrti“ a vybudovat prosperující podnik,“ vysvětluje Jaroslav Burčík, ředitel Inovacentra ČVUT, které InovaJET provozuje.
Od jedinečného technologického nápadu až k úspěšnému podnikání může vést dlouhá a trnitá cesta. Cílem inkubátoru je proto technologickým inovátorům výrazně usnadnit a zpříjemnit podnikatelské začátky tak, aby zajímavé technologie neztroskotaly kvůli byrokratickým překážkám nebo triviálním manažerským problémům. Začínající podnikatelé se tak budou moci soustředit hlavně na odbornou a obchodní stránku svého nápadu.
Líheň desítek firem
- Projekt InovaJET funguje v České republice již 6 let. Jenom za poslední dva roky se v inkubátoru vylíhlo více jak 60 úspěšných firem, které působí po celém světě. Některé z nich dokonce spolupracují i s giganty ve svém oboru – jako třeba společnostmi Google, Xerox, eBay, FedEx ale i NASA a dalšími.
Přihlášku naleznete na www.inovacentrum.cvut.cz. Zájemci se mohou hlásit do 13. 12. 2012.
Zdroj: ČVUT