Jste zde

Nová nabídka měřicích zařízení značky Uni-T

Uni-T je známým dodavatelem cenově dostupných měřicích přístrojů pro odvětví elektroniky. Výrobky dodavatele se zároveň vyznačují poměrně vysokou kvalitou, optimálními parametry a širokým výběrem řešení.

Sortiment Uni-T v katalogu TME byl vždy oblíbený u našich zákazníků – i profesionálů, kteří hledají výrobky za rozumnou cenu, ale nesouhlasí s dalekosáhlými kompromisy v oblasti kvality, trvanlivosti a přesnosti. Zařízení Uni-T se těší oblibě také u spotřebitelů, studentů, amatérů a kutilů, nabízejí totiž širokou škálu funkcí, a protože se nabídka zařízení Uni-T neustále rozšiřuje, přinášíme přehled nových přírůstků v našem katalogu z poslední doby. Většina uvedených produktů je k dispozici přímo z našich skladů.

V tomto článku se věnujeme následujícím tématům:

  • Funkčnost osciloskopů z nabídky TME
  • Přenosná měřicí zařízení
  • Bezkontaktní měření teploty
  • Optoelektronické dálkoměry s dlouhým dosahem
  • Vybavení pracoviště elektronika a servisního technika
  • Měřicí zařízení pro profesionální použití
  • Přístroje pro kalibraci měřičů a sond

Stolní a přenosné osciloskopy

Nabídka digitálních osciloskopů Uni-T se rozšířila o základní modely i výkonnější zařízení vhodná pro profesionální použití. Jedná se o dvou a čtyřkanálové modely vybavené bohatou sadou funkcí. Sortiment zahrnuje zařízení pracující v pásmech od 50 MHz do 500 Hz se vzorkovací frekvencí od 2,5 Gsps (vzorků za sekundu). Díky softwaru dodavatele lze mnoho měření a testů provádět automaticky a vybrané modely mají také možnost dekódování digitálních signálů (I2C, SPI, CAN, USB atd.). Osciloskopy mají LCD displeje, jejichž úhlopříčka u většiny modelů je 8 palců. Parametry zařízení se neliší od specifikací a vybavení konkurenčních výrobků. Patří mezi ně: pokročilé matematické funkce; pohodlné textové rozhraní; možnost generování digitálních signálu; připojení k PC pro podrobnou analýzu dat (LAN nebo USB). Mnoho z nabízených modelů má VGA výstup.

UTD2052CEX - Jeden z cenově nejdostupnějších osciloskopů v naší nabídce.

UPO1102CS -   Dvoukanálové osciloskopy

UPO1104 - Čtyřkanálové osciloskopy

UTD1062C -    Přenosné osciloskopy

UT-P30 -  Sondy k osciloskopům

Přenosné osciloskopy se používají v celé řadě oborů, především v telekomunikacích, radiokomunikacích, elektrotechnice a v automobilovém průmyslu , tedy při práci v terénu. Díky nim je diagnostika různých typů systémů mnohem pohodlnější a efektivnější. Všechny přenosné modely mají dva kanály, vestavěný zdroj napájení a jasnou obrazovku LCD s úhlopříčkou 3,5 nebo 5,7 palců. Nabízejí řadu základních funkcí a možnosti měření podobné multimetru (napětí/proud AC/DC, kapacita, odpor). Šířka pásma podporovaná zařízeními dosahuje až 200 MHz.

Přenosné měřiče a testery

Osciloskopy jsou jen jedním z mnoha přenosných měřicích přístrojů, které nabízí společnost Uni-T, a náš sortiment byl rozšířen i v této oblasti. Do univerzálních přístrojů, jako je například multimetr UT171C či klešťový měřič UT219M, byly do katalogu TME přidány také profesionální testery akumulátorů. Ty se používají k testování článků a sad s napětím v rozmezí od 0,1 mV do 100 V. Díky tomu jsou vhodné pro kontrolu kyselinových akumulátorů (např. v autě), gelových akumulátorů (používaných v napájecích zdrojích typu UPS), ale také malých zdrojů energie, jako jsou baterie pro mobilní zařízení nebo jednotlivé lithium-iontové články.

UT171C-2 -  Multimetr UT171C

UT219M -  Klešťové měřiče a sondy

UT3550 -    Zkoušečka akumulátorů UT3550

Pyrometry a termovizní kamery

Další důležitou skupinou výrobků jsou měřiče teploty: univerzální pyrometry a termovizní kamery. Jsou určeny pro velmi široké spektrum aplikací, aby uspokojily požadavky odborníků ve všech oblastech, kde se používají: mechanika, elektromechanika, energetika a elektronika, plynárenství, stavební inspekce, výstavba / údržba topných a chladicích systémů, jakož i ventilačních nebo klimatizačních systémů (HVAC), automobilový průmysl, a dokonce i kovoprůmysl či hornictví. V případě pyrometrů je rozsah měření od -50 °C do 2200 °C (pro kamery -40...400 °C, v závislosti na modelu). Ty jsou k dispozici ve verzích s velmi vysokým stupněm krytí (IP65), s obrazovkami s rozlišením 640×480, které umožňují efektivně lokalizovat místa teplotních anomálií, přítomnost tepelných mostů apod.

UT305C - Pyrometry

UTI85H - Termovizní kamery

LM600A -  Dálkoměry

Dálkoměry

Zcela novou skupinou výrobků Uni-T jsou optoelektronické dálkoměry. Tato zařízení jsou schopna měřit vzdálenosti až do 1,5 km (vybrané verze) a navíc mají další užitečné funkce. Jedná se například o možnost automatického určení: úhlu, úhlu sklonu, objemu, plochy a výšky.

Vybavení dílen a laboratoří

Novinkou Uni-T je také rozsáhlá nabídka specializovaných dílenského přístrojového vybavení - typických zařízení používaných pro prototypování, testování a diagnostiku různých elektronických obvodů v servisech, výzkumných a vývojových laboratořích a někdy i na výrobních linkách (v rámci kontroly kvality). Mezi těmito zařízeními jsou nejvyhledávanější laboratorní napájecí zdroje, které jsou nezbytnou součástí vybavení každého technika. Nové výrobky společnosti Uni-T v této oblasti zahrnují 1-, 2- a 4-kanálové jednotky, včetně programovatelných verzí, které mimo jiné umožňují přesnou analýzu chování obvodů při měnícím se zatížení. Zařízení mohou dodávat stejnosměrné napětí až 80 V a proud až 30 A (maximální výkon 360 W). Mají pohodlné, estetické rozhraní s LCD displejem a řadu užitečných funkcí (v závislosti na modelu), jako jsou například samostatný výstup USB, režim provozu s konstantním napětím / konstantním proudem a možnost dálkového ovládání přes PC.

UDP3303C -    Laboratorní napájecí zdroje

UT8805E - Stolní multimetry

UTG2082B -    Funkční generátory

Dalšími základními zařízeními Uni-T, které jsme zařadili do nabídky, jsou stacionární (stolní) multimetry. Jedná se o univerzální přístroje určené pro přesná laboratorní měření, které jsou vybaveny obvody pro měření napětí (AC/DC s možností True RMS), intenzity proudu, kapacity, frekvence, odporu, šířky impulsu, elektrické vodivosti, spojitosti a také teploty. Vyznačují se nejen vysokou přesností, ale také řadou užitečných funkcí: záznam minimálních / maximálních a průměrných hodnot, záznam dat, automatická změna rozsahů; relativní měření.

Specializované a profesionální zařízení

Velmi důležitým prvkem na pracovišti elektronika (i radioamatéra) jsou funkční generátory. Společnost Uni-T vyrábí tato zařízení ve verzích s maximálními frekvencemi od 20 MHz do 600 MHz. Mohou generovat arbitrární, sinusové, čtvercové, harmonické, rampové (pilové) průběhy, stejně jako šum nebo impulsy. K dispozici je řada populárních typů modulace (AM, ASK, FM, QAM atd.). Generátory jsou vybaveny 2 nebo 4 kanály, komunikačními porty I2C, USB a UART. Největší profesionální modely (řada UTG9000) mají displeje s vysokým rozlišením (1280×800). Kromě generátorů patří mezi profesionální měřicí zařízení v nabídce společnosti Uni-T také analyzátory spektra. Pracují ve frekvenčním rozsahu od 9 kHz do 3,6 GHz. Ovládají se pomocí dotykové LCD obrazovky, což umožňuje velmi rychlé a intuitivní ovládání. Vybrané modely mají funkci sledovacího generátoru, která umožňuje jejich použití pro projektování a prototypování různých typů filtrů.

UTS1015B -    Spektrální analyzátory

UTE9802 -    Měřice výkonu

UT622A -  RLC můstky

UT715-2 -   Kalibrátory

Měřiče výkonu, které se používají při testování zařízení napájených ze sítě, jsou přizpůsobeny pro střídavé proudy o frekvenci až 400 Hz – kromě měření True RMS umožňují testovat činný a zdánlivý výkon, jakož i účiník a základní parametry obvodu (napětí, intenzita proudu).

RLC můstky a kalibrátory

RLC můstky a kalibrátory uvedené v tabulce jsou umístěny v pohodlných mobilních pouzdrech. Jsou plně digitální, což umožňuje částečnou automatizaci a zrychlení prováděných s nimi testů. V případě můstků se měří frekvence, indukčnost, elektrická vodivost, kapacita a odpor, tedy provádějí se všechny typické testy elektronických součástek. Kalibrátory Uni-T se používají k přesnému nastavení měřicích zařízení i tepelných sond. Jejich možnosti a fungování jsou znázorněny v následujícím videu:

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Článek byl punlikován na webu TME.eu: https://www.tme.eu/cz/news/about-product/page/59322/nova-nabidka-vybaveni-znacky-uni-t/

Hodnocení článku: