Jste zde

Nově vytvořený gel EPP-918A prodlouží životnost modulárních konektorů RJ45 a RJ11

Patentovaná směs chrání kontakty před korozí a opotřebením, způsobeným spojováním a rozpojováním kabelů.

Společnost Stewart Connector uvedla na trh modulární konektory RJ, potažené ekologicky šetrnou gelovou směsí EPP-918A. Tento nově vytvořený patentovaný gel je vyvinut výhradně pro zajištění mazacích vlastností a zároveň blokování pórů, což významně prodlouží životnost hlasových a datových spojů. Kromě toho, že gel nabízí vynikající odolnost proti korozi, nečistotám, vlhkosti a chemickým látkám, zajišťuje také integritu a ochranu kontaktů RJ45 a RJ11 vůči opotřebení, způsobenému opakovaným spojováním a rozpojováním. EPP-918A obsahuje ultrafialové (UV) stopovací barvivo, které umožňuje vizuální kontrolu a je během výroby aplikováno na zlatem potažené kontakty konektorů. Zejména zkoušky spolehlivosti a odolnosti konektorů pro malá napětí (tzv. LLCR) neukazují žádné významné změny kontaktů ani po 10 000 cyklech.

Kontakty splňují přísné požadavky na modulární konektory, používané v náročném prostředí, a vyhovují směrnici REACH a RoHS, proto jsou vhodné téměř pro všechny průmyslové, komerční i spotřebitelské aplikace, kde je požadována ochrana prostředí a / nebo opakované spojování kabelů. Nejběžněji jsou používány v optické komunikaci FTTH (Fiber to the Home), průmyslovém Ethernetu a pro venkovní síťová a komunikační zařízení. Konektory jsou velmi vhodné pro polní zařízení, zařízení, používaná k provozním zkouškám, komunikační zařízení EMT, protipožární zařízení a donucovací prostředky, v mořském prostředí a pro hornické, naftařské nebo výrobní aplikace. Konektory EPP-918A od Stewart Connector jsou dále rovněž vhodné pro elektronická herní a video zařízení.

Specifikace modulárních konektorů zahrnují provozní teplotní rozsah od -40 °C do +85 °C a odolnost proti vysoké teplotě pájení (nad 260 °C po dobu 10 sekund). Gel EPP-918A okamžitě po aplikaci přilne ke kontaktům a zůstane neporušený – tím vylučuje potřebu další pásky, mechanických bariér nebo doby tvrzení, které jsou často požadované u konkurenčních výrobků.

Kromě jednobodových kontaktů je gel k dostání i pro všechna stíněná a nestíněná modulární zařízení firmy Stewart Connector, včetně až 12bodových, ve svislé i pravoúhlé konfiguraci a s / bez LED. Součástky EPP-918A jsou ekologičtější než klasické modulární konektory, neboť jejich dlouhá životnost snižuje množství odpadu, vznikajícího při likvidaci elektronických součástek.

O společnosti Bel

Společnost Bel a její dceřinné společnosti se primárně angažují v návrhu, výrobě a prodeji produktů, používaných v počítačových sítích, telekomunikacích, vysokorychlostním přenosu dat a spotřebitelské elektronice. Její produkty zahrnují magnetické prvky (diskrétní součástky, transformátory proudu a výrobky MagJack®), moduly (DC-DC převodníky, integrované analogové moduly rozhraní a volitelná řešení), ochrany obvodů (miniaturní-, mikro- a povrchové pojistky) a propojovací zařízení (pasivní chodové vodiče, přípojky a kabelové spoje). Společnost Bel má své laboratoře po celém světě.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: