Jste zde

Osmikanálový osciloskop pro vývoj elektromobilů a výkonové elektroniky

Počátkem října 2019 společnost Teledyne LeCroy uvedla na trh novou řadu osciloskopů pod označením WaveRunner 8000HD s vysokým rozlišením. Jedná se o rozšíření existující řady HDO8000 8mi kanálových osciloskopů vybavených nativními 12ti bitovými AD převodníky. Nová řada rozšiřuje frekvenční pásmo na šířku až 2 GHz a přináší další možnosti.

WaveRunner 8000HD využívá technologii HD4096 High Definition),  je vybaven 15,6 palcovou dotykovou obrazovkou, pro přehledné zobrazení velkého počtu kanálů a akviziční paměť, kterou lze rozšířit až na 5Gpts (gigabodů).

Osciloskopy této řady, díky svým unikátním vlastnostem, naleznou uplatnění v kritických aplikacích v současném průmyslu i vývoji v oblastech jako jsou výkonová třífázová přeměna energie, automobilové pohonné jednotky a elektronika, integrita energie i řízení výkonu a vestavěné řídicí systémy.

Stále složitější elektrotechnické aplikace, jako jsou komplexní systémy měničů výkonu, automobilové pohonné jednotky i vestavěné řídicí systémy, se stávají menšími, komplexnějšími a rychlejší. S více signály a množstvím citlivých senzorů více než kdy jindy inženýři ve vývoji potřebují přístroje s nižším šumem a více kanály, vyšším rozlišením, větší šířkou pásma a větší akviziční pamětí proto, aby porozuměli a odladili spleť úzce spojených interakcí signálů.

Technologie HD4096 osciloskopů WaveRunner 8000HD zaujímá systematický přístup k 12bitovému rozlišení při měření osciloskopem. Technologie HD4096 poskytuje nejvyšší rozlišení a nejnižší šum při plné šířce pásma - 12 bitů při všech nastavení přístroje.

 Nová technologie OscilloSYNC společnosti Teledyne LeCroy odstraňuje bariéru v počtu kanálů. Tato technologie totiž umožňuje propojení dvou osciloskopů WaveRunner 8000HD tak, aby bylo možné současně měřit a ovládat 16 synchronizovaných analogových kanálů z jediného displeje a čelního panelu jednoho z přístrojů. Navíc, propojení těchto osciloskopů je díky technologii OscilloSYNC neuvěřitelně jednoduché.

Stejně jako všechny předcházející modely WaveRunner obsahuje i WaveRunner 8000HD výkonný a rozsáhly soubor nástrojů, který poskytuje špičkové možnosti v oboru zpracování a měření signálů.

Osciloskopy řady WaveRunner8000 HD jsou dodávány v šířkách pásma 350 MHz, 500 MHz, 1 GHz a 2 GHz; se vzorkovací rychlostí až 10 GS / s; a s akviziční pamětí až 1,25 Gpts na každém kanálu (5 Gpts prokládaných). Více informací o přístroji najdete zde, nebo u výhradního zástupce firmy Teledyne Lecroy pro ČR a SR společnosti Blue Panther s.r.o. (www.Blue-Panther.cz )

Hodnocení článku: