Některé předměty budou přednášet specialisté z firem, například Thermo Fisher Scientific, Onsemi nebo Codasip. Studenti tak získají poznatky přímo z praxe.
Program vznikl ve spolupráci s NÚKIB a reaguje na rostoucí potřebu vyššího počtu odborníků na kybernetickou bezpečnost. Na přípravě témat i samotné výuce se podílí mezi jinými také bezpečnostní experti z T-Mobilu.
Domácí EKG je vítězný projekt letošního ročníku Elektrotechnické olympiády, kterou pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT. Autorem je Marek Hanus, student druhého ročníku Gymnázia a Střední odborné školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Výběr vysoké školy je v životě středoškoláků velmi důležité rozhodnutí. Dny otevřených dveří VŠB – Technické univerzity Ostrava, které se konají v pátek 24. a v sobotu 25. ledna, jim jej mohou usnadnit.
56 nominovaných prací a 7 finalistů, které spojuje využití nejmodernějších technologií a jejich aplikace v praxi. Finále tak ovládly aplikovaná umělá inteligence, kvantové výpočty a strojové učení.
Mladí informatici se ve svých pracích zaměřují na umělou inteligenci, strojové učení, robotiku i návrhy algoritmů, které najdou uplatnění ve sportu či na letištích.
Nadšenci do vynálezů a moderního kutilství se o víkendu 19.–20. října sejdou na brněnském výstavišti a společně objeví makery a jejich projekty. Zástupci z VUT představí šestnáct inovativních projektů.
Střední průmyslová škola na Proseku je první školou na světě, která zapojila do výuky oboru Automatizace měst a budov výukový program vyvinutý společností Loxone.
Každoroční soutěž dává vysokoškolským studentům šanci vyhrát kredit do obchodu DigiKey, který mohou použít na nákup produktů na konstrukci a návrh řešení nové generace.