Jste zde

Raspberry Pi 400 – tentokrát jako stolní počítač

Raspberry Pi 400 v sadě je ideálním stolním počítačem pro použití v domácnosti nebo pro vzdělávání. Raspberry Pi 400 lze také zakoupit samostatně pro použití v průmyslových a komerčních aplikacích, včetně prodejních terminálů a tenkých klientů.

Sada Raspberry Pi 400 integruje klávesnici a elektronické komponenty do plně uzavřené kompaktní jednotky a nabízí rychlost 1,8 GHz, o 20 % vyšší než Raspberry Pi. Sestavené varianty zahrnují Raspberry Pi 400, předprogramovanou SD kartu, napájecí zdroj, myš, průvodce pro začátečníky a kabel micro HDMI. Jediné, co potřebujete k zahájení používání Raspberry Pi 400, je televizní monitor.

Raspberry Pi 400 poskytuje vysoký výkon a bohaté funkce, včetně:

  • Procesor:čtyřjádrový 64bitový procesor 28nm Broadcom BCM2711 ARM Cortex-A72 s frekvencí 1,8 GHz, který nabízí nejlepší výkon a nejnižší spotřebu v oboru.
  • Paměť: 4 GB LPDDR4-3200 RAM a slot pro micro SD kartu pro operační systém, aplikace a ukládání dat.
  • Konektivita:: dvoupásmová bezdrátová síť 802.11ac, která poskytuje rychlost přenosu dat v reálném světě více než 100 Mb/s, Gigabit Ethernet a Bluetooth 5.1. Dva porty SuperSpeed USB 3.0 lze použít k připojení široké škály periferních zařízení. 
  • Multimédia: dva micro-HDMI porty podporující až 4Kp60.
  • Rozhraní:: zákazníci mohou snadno integrovat Raspberry Pi 400 do vestavěných konstrukcí pomocí horizontální 40kolíkového GPIO headeru.

Raspberry Pi 400 je k dispozici v šesti jazycích klávesnice pro Velkou Británii, Německo, Francii, Itálii, Španělsko a Severní Ameriku.

Raspberry Pi 400 poskytuje všechny funkce stolního počítače v malém prostoru a za dostupnou cenu. Zatímco Raspberry Pi 4 prolomil bariéry ve své univerzálnosti pro použití jako stolní počítač, Raspberry Pi 400 staví tento výpočetní výkon do atraktivního a uživatelsky přívětivého balíčku, což z něj dělá ideální řešení stolního počítače pro každého. Jedná se o revoluční produkt, který je skutečným uchazečem o poskytování cenově dostupných stolních zařízení i rychlých integrovaných řešení.

Stolní počítač Raspberry Pi 400 dodává Farnell za 100 USD. Farnell je největším světovým výrobcem a distributorem počítače Raspberry Pi a dosud jich prodala na 15 milionů. Společnost Farnell má na skladě všechny verze jednodeskových počítačů Raspberry Pi, které zákazníkům umožňují vytvářet širokou škálu zařízení pro domácí, profesionální, vzdělávací nebo komerční použití. K dispozici je různorodý ekosystém příslušenství, včetně pouzder, napájecích zdrojů, kabelů micro HDMI a nové kamery s vysokým rozlišením Raspberry Pi. Zákazníci mohou také těžit z technické podpory 24/5, z volného přístupu k cenným online zdrojům na webových stránkách společnosti Farnell a ke komunitě inženýrů a tvůrců, element14.

Hodnocení článku: