Jste zde

QVGA grafika pro cenově citlivé embedded aplikace

Microchip_logo.png

Firma Microchip představila QVGA Graphics Solution - grafické řešení pro aplikace s grafickým uživatelským rozhraním, pro něž je cena rozhodujícím a citlivým faktorem.

Toto grafické řešení zahrnuje volně šiřitelnou a vysoce optimalizovanou grafickou knihovnu a zdrojový kód, podporu knihoven třetích stran (např. Segger, Ramtex), levné, kompletní vývojové nástroje, včetně dceřiné desky Graphics PICtail Plus, a 16bitových mikrokontrolérů PIC24F.

Zmíněná knihovna a zdrojový kód, pocházející od firmy Microchip, nabízí možnost využití 2D a 3D objektů (jako jsou kruhy, text, obdélníky, tlačítka, metry, okna, panely a další), dále pak obrázků, animací a možností dotykové obrazovky.

70326-1.jpgDceřiná deska Graphics PICtail Plus poskytuje kompletní HW a SW vývojové prostředí pro návrh, vyhodnocování a samotný vývoj. Deska obsahuje TFT LCD modul s podporou rozlišení 320x240 (QVGA) a 65 000 barev. Deska je navržena tak, aby mohla být zasunuta do vývojové desky Microchip Explorer 16 (která je určena k vyhodnocování vlastností a výkonu 16bitových MCU PIC24, DSC dsPIC33F a též nových 32bitových MCU PIC32.

QVGA Graphics Solution je navrženo ke spolupráci s kterýmikoliv 16bitovými MCU PIC24F a také budoucími 16bitovými MCU PIC24H, dále 16bitovými dsPIC (DSC) a 32bitovými MCU PIC32MX.

Co se aplikací týče, pak grafické řešení se hodí pro různé účely včetně domácích spotřebičů (např. lednice, myčky, vařiče), spotřebitelské elektroniky, zdravotnických aplikací (přenosné zdravotnické ECG monitory, domácí monitory krevního tlaku) a průmyslových aplikací (pokladní terminály a další.)

Dostupnost a cena

Dceřiná karta PICtail Plus je dostupná za cenu USD 135,- za kus. Grafické knihovny, aplikační poznámky a další materiály jsou k dispozici zdarma na stránkách výrobce nebo u svého distrubutora.

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: 

Komentáře

Zdravím
Protože řeším projektík , kde by se uvedená deska uplatnila, zajímala by mne cena u nás a dodavatel, který by desku v dohledné době dodal.

Dobry den,
omlouvam se, omylem jsem neprihodil pod clanek odkazy na distributory - opraveno. Zkuste to u nich. Kdybyste neuspel, dejte mi prosim vedet a zkusime neco vymyslet.

Již nějakou dobu sháním barevný grafický dotykový displej o velikosti 5 až 7 palců. Byl bych vděčný za kontakt na nějakého dealera v ČR který se tímto sortimentem zabívá. Děkuji

Dobry den,
neni problem, poptam Vam necvo u nasich dodavatelu. Jen poprosim o pripomenuti, pokud bych se do patku neozval. Co nemam v mailu uz nikdy nedohledam :)