Jste zde

Softwarově definovaná laboratoř urychlí validaci baterií

NI na konferenci NI Connect představila řešení Software-Defined Battery Lab. Nová integrovaná sada, navržená pro laboratoře ověřování baterií elektrických vozidel, pokrývá celý a udržitelný životní cyklus baterií od výzkumu a vývoje až po validaci, výrobu, druhý život a repasování.

Software-Defined Battery Lab je první řešení pro testování baterií v oboru, které podporuje výrobce elektrických vozů a dodavatele baterií při řešení výzev spojených s uvedením na trh, náklady a výkonem baterií prostřednictvím otevřeného a flexibilního přístupu. NI potřeby těchto firem dobře zná, Řešení NI se používají u 80+ OEM a dodavatelů Tier 1 s více než 20 000 nainstalovanými testovacími kanály baterií. Prostřednictvím softwaru umožňuje toto řešení validaci baterií, správu a analýzu dat o bateriích. Celý systém je otevřený a flexibilní, aby umožnil rozšiřování a přizpůsobení se neustále se vyvíjejícím inovace v bateriových technologiích.

Software Defined Battery Lab vychází z konceptu softwarově definovaných vozidel, který přináší revoluci ve způsobu, jakým technické týmy uvádějí vozidla na trh a neustále zlepšují jejich výkon. Vzhledem k tomu, že se technologie baterií vyvíjejí a rozšiřují, mohou společnosti urychlit vývoj testovacích systémů, maximalizovat opětovné využití investic do testování baterií a propojit data o bateriích za účelem zlepšení výkonu prostřednictvím změn softwaru.
Zrychlení vývoje je pro automobilový průmysl velké téma. V době, kdy jsou vývojové cykly  nových vozidel krátké jako nikdy předtím a ověřování a výroba baterií se musí okamžitě a nepřetržitě rozšiřovat až do konce desetiletí, nabízí softwarově definovaná bateriová laboratoř NI skokovou změnu funkce potřebnou ke zkrácení doby uvedení na trh a výkonu baterií prostřednictvím testovacích systémů a poznatků z testů.

Na rozdíl od roztříštěných přístupů k testování baterií nebo přístupů uzavřených dodavatelů umožňuje řešení společnosti NI výrobcům baterií vlastnit svou testovací strategii s cílem maximalizovat opětovné použití kapitálových investic, umožnit přizpůsobení testů a vytvořit nezávislost na dodavateli.

Software-Defined Battery Lab staví na osvědčené softwarové a hardwarové platformě společnosti NI. Klíčové komponenty řešení zahrnují komplexní sadu softwaru, přístrojového vybavení a služeb potřebných k vybudování robustních funkcí pro testování a správu dat, včetně:

Vývoj a provádění testů baterií: Software pro testování baterií poháněný společností PAtools zjednodušuje testovací procesy a pomáhá uživatelům interpretovat přesné a spolehlivé výsledky testů a reagovat na ně. Software pro testování baterií společnosti NI poskytuje osvědčené možnosti testování baterií ihned po vybalení a zároveň umožňuje přizpůsobení a rozšiřitelnost prostřednictvím LabVIEW a dalšího běžného testovacího softwaru.

Software pro správu laboratorních systémů a dat: Nově oznámený software NI SystemLink Enterprise je škálovatelné podnikové řešení pro správu laboratoří, zlepšování testovacích operací a analýzu výsledků testů za účelem získání smysluplných poznatků z dat testů a měření. Nabízí funkce správy testovacího prostředí, včetně:

  • Sledování a plánování žádostí o testování
  • Monitorování stavu, využití a stavu testeru
  • Správa a nasazení testovacího softwaru
  • Agregace, vizualizace a analýza dat baterie

Nabídka Battery Cycler a integrace třetích stran: Rozsáhlé portfolio cyklérů baterií společnosti NI nabízí vysoce výkonná, snadno použitelná, bezpečná a spolehlivá řešení potřebná pro jakoukoli fázi vývoje baterií. Nejnovější cyklovač NI, HPS-17000, poskytuje výkon až 150 kW a je ideální pro testování v rychle se měnícím laboratorním prostředí, které je třeba škálovat a snadno servisovat. Otevřený software NI umožňuje integraci s cykléry třetích stran, aby se zvýšila efektivita vývoje a umožnilo opětovné použití.

Systém měření a regulace baterie: Hardware pro měření a řízení baterie NI je postaven na modulárních hardwarových platformách NI připojených k softwaru. Tyto systémy lze rychle překonfigurovat a přizpůsobit tak, aby splňovaly rychle se měnící požadavky na testování, včetně integrace s komponentami třetích stran. Operační systém v reálném čase poskytuje deterministický provoz, zatímco vestavěné časování a synchronizace umožňuje snadno škálovat kanál a možnosti měření.

Globální inženýrská integrace a podpora: Globální přítomnost inženýrských služeb společnosti NI a rozsáhlá partnerská síť zajišťují místní podporu a poskytování řešení pro splnění široké škály aplikačních požadavků.

https://www.ni.com/en/solutions/transportation/software-defined-battery-test-lab.html

Hodnocení článku: