Jste zde

Vstávat a cvičit aneb Stačí vstát ze židle a rozeběhnout se

V sobotu 7. května 2005 se uskuteční 38. ročník běhu do vrchu Zvičina 2005. Součástí je poprvé speciální verze pro počítačové nadšence, programátory, elektroniky a elektrotechniky, kterého se zúčastní i zástupci předních českých i světových firem.

Zvičina 2005 je oficiálně Memoriál Václava Dobeše: Šárovcova Lhota-Zvičina, zcela korektní závod v běhu do vrchu (ačkoli my nechápeme, proč všichni běží do vrchu, když opačným směrem je to mnohem jednodušší), započítávaný do Českého poháru, jedná se o akci, která počítačovým válečníkům (to jsou ti, co se válejí u počítače), elektronikům, elektrotechnikům a jejich elektronům umožní něco nezdravého pohybu. V letošním ročníku mohou nejen do vrchu běžet, ale i jet na bicyklu (snad pořadatelé strpí i tříkolky či koloběžky, samozřejmě bezmotorové). Zkrátka tedy, jedná se o unikátní akci, ze které by letos měl vyjít i první mistr v naší vlasti.

Co je Zvičina 2005?

Je to závod započítávaný do Českého poháru v bězích do vrchu s délkou 13,6 km s převýšením 393 m, konaný v blízkosti Lázní Bělohrad. Vzhledem k tomu, že vlastní závod je mnohými jedinci chápán jako zcela vážná záležitost, již 12. ročník bude obsahovat i část určenou těm gravitačně přitažlivějším či podléhajícím antropologickým změnám.

Speciální část

Úsměvnější část závodu, určená nám elektronikům, programátorům a vůbec, je stejně dlouhá (jauvajs) a se stejným převýšením (jauvajs jauvajs), ale probíhá podle nepatrně jiných pravidel. Časy vážných závodníků jsou totiž mnohdy zbytečně i o hodinu kratší než časy naše, neboť my neplýtváme silami na běžeckou kariéru, ale kocháme se též krásami přírody.

Protože mnohé představa třináctikilometrového běhu odradí už při pohledu na fotku (raději sem nedáváme celkový pohled, ale jen malý výřez), bude letos na startu připraven též 1. ročník MTB krosu na Zvičinu a účastníci si tak mohou vybrat, zda absolvují 13,6 km po svých či 24 km oklikou po silnici, zato na kole (tedy vlastně také po svých). Je nutno ovšem podotknouti, že se závodí na čas, leč poněkud netradičně. Běh je nutno absolvovat do dvou hodin (otázka je, co se vám stane, když to nestihnete).

Ti možná trošku statnější mají možnost vyhrát vyhrát v bungee runningu, tedy v tom „kdo nejdál doběhne, než je odmrštěn zpět“ (přeberte si to, my to ještě nepobrali).

Dalším kladem této akce je doprovodný program pro děti, kdy jsou pro ně připraveny různé hry a soutěže, například zběsilá jízda po dráze, či ukázky modelářského týmu Česílko.

Koho na startu uvidíte?

Nikoho menšího než zástupce firem Microchip, RFM, Fujitsu, Rutronik, Ecom, Spoerle a mnoho dalších.

Jak jsme se z interních zdrojů dozvěděli, účastní se Zvičiny jako běžec též těžko zařaditelná bytost - Jan Řehák z HW.cz . Kterého závodu že se to účastní, však bude záležet až na množství ženského diváctva přímo na místě.

Kdy, kde a jak se přihlásit

  • Běh odstartuje jako každý rok ve 13:30 hodin ze Šárovcovy Lhoty v okrese Jičín,
  • Cyklo MTB časovka bude odstartována v 11:00 ze Šárovcovy Lhoty v okrese Jičín.
  • Start závodu běhu i kola na mostě na železničním přejezdu. Pro všechny závodníky občerstvení při kontrole. V cíli pak nejenom občerstvení, ale také hodnotné upomínkové předměty pro každého.
  • Vyhlášení oficiálních výsledků závodů proběhne v 15:45, tedy čtvrt hodiny po uplynutí dvouhodinového limitu závodu. Ceny budou předány při vyhlašování.

Přihlášky

  • písemně: Josef Zvoníček, Mezihoří 10, Šárovcova Lhota
  • telefonicky: 493 538 125 (dopoledne), 493 792 828 (odpoledne)
  • faxem: 493 538 126
  • On-line V tomto případě NEPLATÍTE žádné startovné!!!

K účasti v závodu Vás srdečně zve Vladimír Šulc, člen organizačního výboru a kontaktní osoba pro nesportovce a firma Microrisc, hlavni sponzor celé akce.

Oldřich Mrázek
mrazek@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: