Jste zde

AMPER 2011 v podání GM Electronic

GM Electronic je stálicí na českém trhu elektronických součástek i všech možných doplňků nejen pro elektroniky. Většina elektroniků má Amper u GM Electronic spojený s novinkami. Na to, které to jsou i proč se GM Electronic bude prezentovat i letos v Brně jsme se zeptali produktového manažera pana Michala Pokorného.

Letos je Amper mimořádně v Brně. Co nového očekáváte od této změny?

Našim očekáváním je hlavně dostupnost brněnského Amperu novým zákazníkům, kteří z různých důvodů nemohou navštívit veletrhy v Praze. Dalším velkým potenciálem v Brně jsou studenti technických škol - například Vysokého učení technického, případně lepší dostupnost Brna pro studenty z ostravské Vysoké školy báňské – Technické univerzity. Přesun výstavy do Brna se nám zamlouvá také díky sloučení místa konání velkých technických a průmyslových veletrhů jako jsou Mezinárodní strojírenský veletrh, Stavební veletrh IBF, Invex a teď již také Amper. Vzhledem ke jménu technických výstav na BVV u nás a v zahraničí shledáváme přesunutí Amperu na brněnské výstaviště jako krok správným směrem.

Co Vám přináší účast na veletrhu jako je Amper v době internetu a elektronických obchodů?

Hlavní výhodou veletrhů je osobní setkání se zákazníkem, možnost osobní konzultace případně „osahání si“ pro zákazníka zajímavých produktů. Dalším kladem je možnost najít nové, pro nás zajímavé produkty a výrobky a to jak u dodavatelů, výrobců nebo u konkurence. Pro velkoobchodní oddělení naší společnosti je veletrh příležitostí pro osobní setkání se stávajícími zákazníky, možnost uskutečnit menší jednání či oslovit zákazníky nové. Dnešní „internetový“ svět má velkou nevýhodu v neosobním kontaktu. V technických oborech ale stále zůstává důležitou možnost fyzického prohlédnutí a osobního vyzkoušení zboží či konzultace s odborníkem. Tyto přednosti osobního setkání internet zatím nahradit nemůže, což dokazuje návštěvnost našich poboček.

A teď to nejdůležitější: Čím budete chtít návštěvníky letos oslovit?

Pro letošní rok jsme zvolili převážně dva okruhy zboží. Prvním okruhem jsou elektronické a mechanické stavebnice a hračky. Důvodem pro zařazení a propagaci hraček z naší strany je možnost přilákat mladší vrstvy  zákazníků k elektronice a všeobecně technickým oborům. Převážná část našich stavebnic je programovatelná, obsahuje řídicí jednotky, čidla, serva, motory a spoustu dalších prvků. Díky jejich široké variabilitě umožňují tyto stavebnice stavbu téměř jakéhokoli modelu s vlastní funkcí či programem. Programování stavebnic probíhá pomocí PC a díky využívání standardních programovacích příkazů jsou stavebnice skvělým prvkem pro úvod do problematiky automatizace mladým technikům.  Druhým okruhem je úsporná osvětlovací technika – úsporné žárovky, LED svítidla v podobě velmi populárních LED pásků, modulů a LED zářivkové trubice. Samostatnou kapitolou osvětlovací techniky bude představení indukčních LVD svítidel, které jsou vzhledem ke svému výbornému poměru příkon / svítivost vhodné pro aplikace s potřebou velkého množství svítidel, jako jsou průmyslové haly nebo pouliční osvětlení. Dalšími vystavovanými oblastmi budou ventilátory SUNON, LCD displeje, měřicí technika, nářadí, chemie, baterie a další.

Plánujete v nejbližší době nějaké další akce nebo výstavy?

Během tohoto roku se kromě Amperu zúčastníme pražského veletrhu ELECTRON. Tím se objevíme na dvou největších veletrzích, které se navíc konají ve dvou největších městech a díky svým polohám nám dovolí dosáhnout k zákazníkům z celé České republiky. Tento rok jsme upustili od dvoupatrového stánku a budeme se věnovat spíše kvalitě než kvantitě. Díky snížení stánku jsme mohli investovat více úsilí a financí do designové a funkční stránky stánku a do přípravy vystavovaných a prezentovaných produktů.

Co nového se událo v GM Electronic v posledním roce?

V minulém roce jsme otevřeli dvě nové pobočky – v Přerově a v Hradci Králové, čímž jsme se opět o kousek přiblížili našim zákazníkům. V Hradci Králové vznikla maloobchodní prodejna, která svou rozlohou a množstvím prodávaného sortimentu uspokojuje většinu zákazníků, kteří u nás hledají hlavně elektronické součástky.  Kromě této komodity nabízí tato prodejna ale i jiné produkty,  které najdete v našem sortimentu, tj. finální výrobky, měřicí techniku, instalační materiál, bílou techniku atd. V  těchto prostorách vzniklo i velkoobchodní oddělení, kde se prodejci věnují velkým zákazníkům, zajišťují jim rychlý servis a orientují se především na zákazníky v přilehlých oblastech.  Musím se také zmínit o naší plzeňské pobočce, která se v červnu m.r. přestěhovala do nových prostor a to nám umožnilo podstatně rozšířit prodávaný sortiment v této pobočce, protože prodejní prostor se téměř ztrojnásobil.

Nejvýznamnější změnou je ale stavba nového polo automatizovaného centrálního skladu v Dobrovízi. Stavba je řešena na klíč přesně dle našich požadavků a potřeb a s tím souvisí i to, že zajistí vysokou efektivitu a rychlost expedování zakázek jak pro velkoobchodní tak i pro maloobchodní zákazníky. Provoz nového skladu bude zahájen přibližně v polovině tohoto roku a zákazníci by měli změnu poznat především na rychlosti a kvalitě vyskladňování. Pro nás tato změna znamená samostatnost a jistotu vlastního zázemí centrálního skladu. Další událostí bylo rozšíření nákupního oddělení a zavedení operativního nákupu. V rámci operativního nákupu nabízíme kompletní servis při okamžitém zajišťování položek s enormně dlouhou dodací dobou příp. položek, které se již nevyrábějí. Taktéž je možné přes operativní nákup řešit aktuální nákupy menšího počtu kusů než je výrobcem nebo standardním dodavatelem udáno jako minimální. Díky možnosti nákupu na volném trhu jsme schopni zajistit položky, které jsou pro jiné distributory v Česku zcela nedostupné, případně dostupné s příliš dlouhou dodací dobou. Během posledních měsíců se nám také rozrostlo produktové oddělení, které zaštiťuje technickou podporu nákupního oddělení a řeší technické dotazy a požadavky ze strany zákazníků. Novým oddělením jsou i produktoví specialisté, zabývající se sortimentem konkrétního dodavatele. Tím dosahujeme zkvalitnění nákupu i prodeje zboží tohoto dodavatele a získáváme specialistu na daný sortiment.

Kdy a kam na AMPER 2011

Termín: 29. 3. - 1. 4. 2011
Místo: VÝSTAVIŠTĚ BRNO
Otevírací doba: út - čt 9 - 17 hod., pá 9 - 16 hod.
Vstupné: 200Kč (po 14 hodině 150Kč)

Stánek GM electronic :

Hala G, stánek 016


 

Odkazy

Hodnocení článku: