Jste zde

MSV: Elektromobilita, kola i autobus s trihybridním pohonem

Je elektromobilita alternativou budoucnosti? Na tuto a další otázky se pokusí odpovědět konference, která se bude pod názvem E-mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015 konat 3. října v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vystoupí na ní přední čeští odborníci.

Je elektromobilita alternativou budoucnosti? Na tuto a další otázky se pokusí odpovědět konference, která se bude pod názvem E-mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015 konat 3. října v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu. Konference je určená pracovníkům veřejné správy, dopravcům, logistikům, energetikům a dalším zájemcům o  tento způsob dopravy. Vystoupí na ní přední čeští odborníci.  

Nové trendy v dopravě

Konferenci  E-mobilita: vývoj a trendy 2011 – 2015 pořádá společnost Fresharena společně s brněnskými veletrhy. Fresharena na svých akcích vždy dává prostor špičkovým odborníkům. Také v rámci této konference  bude otevřena  řada velice zajímavých a aktuálních  témat. Diskutovat se bude zejména o ekonomických, ekologických a vývojových trendech v elektromobilitě v České republice i v zahraničí a o eletromobilitě a jejím fenoménu v dopravě.
 
 
Diskutovat se bude zejména o ekonomických, ekologických a vývojových trendech v elektromobilitě v České republice i v zahraničí a o eletromobilitě a jejím fenoménu v dopravě
 
 
Samostatnou kapitolou je  rozvoj elektromobility a její financování. V rámci tohoto bloku vystoupí např. Tomáš Chmelík, který bude hovořit o pilotním projektu E-mobilita ČEZ, Petr Koláček ozřejmí pohled společnosti E.O.N na danou problematiku, na téma Nové podmínky, skutečnosti a výzvy v procesu vývoje elektromobilů bude hovořit Petr Kristl ze Škoda Auto a František Hrdlička z ČVUT Praha nastíní možný vývoj elektromobility v letech 2012 až 2030.

Dalším aktuálním tématem je elektromobilní městská doprava. Se studií „eMobility Landscape” – rozvoj e-mobility ve městech v roce 2020 seznámí účastníky konference odborníci z Kapsh Telematic Services (Karel Feix). Projekt Bratislavská městská karta přiblíží obchodní manažer MasterCard Europe Slovensko Milan Laitl. Skutečnou lahůdku pak nabídne Luděk Janík, vedoucí oddělení vodíkových technologií Ústavu jaderného výzkumu v Řeži, který představí světový unikát – autobus s trihybridním pohonem. 
 
foto: EVC Group
 

Elektromobily a budoucnost

Téma elektromobilů pak tvoří samostatnou kapitolu a bude jim věnována závěrečná část konference. O investicích do elektromobilů, o nákladech spojených s výrobou a jejich návratnosti bude hovořit Libor Kozubík, Managing Consultant, IBM Česká republika, Praha. Věnovat se bude hlavně obchodním příležitostem, které jsou spojené s elektromobily, jejich technickým předpokladům, samotným finančním nákladům a v těchto aspektech bude elektromobily porovnávat s vozidly se spalovacím motorem. Nastíní také výhled do budoucnosti, v níž elektromobily patrně sehrají významnou roli.

Jakub Ditrich se bude zabývat problematikou dopravních prostředků na elektrický pohon zejména z hlediska využití potenciálu e-mobility. Odborníci z Masarykovy Univerzity v Brně se budou věnovat systému řízení spotřeby energie elektromobilu. Koncepty elektromobilů představí předseda Asociace elektromobilového průmyslu Jaromír  Marušinec, který se s účastníky konference podělí také o zážitky ze čtyři tisice kilometrů dlouhého závodu elektromobilů WAWE 2011 (viz také článek Expedice 25 elektromobilů napříč Evropou začala tento víkend, skončí v Praze).

foto: ekolo.cz

Doprovodný program nabídne např. zkušební jízdy na elektrokolech ve spolupráci se společností ekolo.cz, na výstavě uvidíte a otestovat si můžete elektromobilní flotilu ČEZ a prohlédnete si také elektomobilní Škodu Octavia. Moderátorem konference je Roman Srp, viceprezident Sdružení pro dopravní telematiku.

Konference se bude v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu konat 3. října 2011 od 12:30 do 18 hodin na Výstavišti 1, sál Press Center, Pavilon E a záštitu nad ní převzalo Ministerstvo dopravy ČR.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: