Jste zde

Testovací dráha elektrokol na veletrhu ELECTRON

Elektrokola se poslední dobou stávají skutečným pojmem. Vůbec tedy nepřekvapí, že se s nimi setkáme i na právě připravovaném veletrhu ELECTRON.

Společnost Citybikes s.r.o. ve spolupráci s ABF, a.s. bude na veletrhu ELECTRON (12 - 15. 4. 2011, Pražský veletržní areál Letňany) prezentovat elekrokola MyCity, Gocycle, Panther a BBF formou testovací dráhy v hale 6 Pražského veletržního areálu v Letňanech. Návštěvníci veletrhu si po registraci budou moci kola zapůjčit a řádně otestovat ve vyznačeném prostoru. Na stánku 6D10 přímo u dráhy budou poskytovány podrobné informace o nabídce elektrokol a elektrifikačních sestav na jízdní kola, o současné legislativě upravující provoz elektrokol na pozemních komunikacích a o dalších trendech v oblasti individuální dopravy.

Na rozdíl od elektromobilů, které o své místo na trhu zatím bojují, jsou elektrokola již zcela cenově dostupným a maximálně funkčním výrobkem.

Elektrokola jsou novým fenoménem cyklistiky či spíše individuální dopravy. Zájem o elektrokola v posledních 5 letech rapidně roste v celé Evropě i ve světě. Elektrokola akcentují přednosti jízdních kol (minimální provozní náklady, rychlost pohybu zejména v městském provozu, nízká váha a operativnost) tím, že odstraňují zvýšenou fyzickou zátěž při jízdě v kopcovitém terénu. Jízda na elektrokole je nesmírně zábavná, ekonomicky velmi výhodná a především rychlá forma dopravy. S nástupem lithiových baterií zásadním způsobem klesá hmotnost a roste dojezd elektrokol. Na rozdíl od elektromobilů, které o své místo na trhu zatím bojují, jsou elektrokola již zcela cenově dostupným a maximálně funkčním výrobkem. Koncept kombinace lidské síly a elektrické energie v individuální dopravě může mít zásadní vliv na kvalitu životního prostředí v hustě osídlených městech, stejně jako blahodárný účinek na zdraví obyvatel díky snižování civilizačních chorob způsobovaných inaktivitou.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: