Jste zde

Kilowatty s vysokými nároky na dynamiku řeší zdroje Agilent APS

Společnost Agilent Technologies představila novou rodinu stejnosměrných zdrojů APS (Advanced Power System), určenou pro náročné výrobní a vývojové aplikace s maximálním požadovaným výkonem do 2 kW a vysokými nároky na dynamické vlastnosti.
Zdroje Agilent APS jsou k dispozici celkem ve 24 variantách s maximálním výkonem 1 kW nebo 2 kW. Jednotlivé modely přichází s řadou unikátních vlastností, které je předurčují pro ty nejnáročnější aplikace, například při testování automobilové elektroniky, avioniky, DC/DC měničů apod.
 
 
Mezi vlastnosti, kterými se zdroje APS odlišují od všech svých předchůdců, patří zejména vysoká rychlost realizace změny výstupního napětí (500 µs zvýšení / 350 µs pokles), plně dvoukvadrantový provoz (zdroj i zátěž), dva 18bitové digitizery pro precizní měření napětí a proudu se vzorkováním 200 kvz./s, režim programovatelného generátoru pro generování zákaznických průběhů napětí a proudu, záznamové zařízení Black Box Recorder (BBR) pro nahrávání stavu a výsledků měření zdroje po dobu až 10 dnů (rychlost záznamu 10 údajů / s) nebo též možnost paralelního spojení až pěti zdrojů a vytvoření systému o celkovém výkonu až 10 kW.
 
 
Navzdory vysokému výkonu jsou zdroje dodávány v kompaktním šasi, určeném pro montáž do standardního přístrojového racku o výšce 1U (1 kW modely) nebo 2U (2 kW modely). Standardně byly vybaveny rozhraními LAN (LXI-Core), USB a GPIB. Součástí dodávky je i softwarová aplikace Power Assistant Software pro řízení a nastavování zdrojů Agilent APS a stahování a prohlížení dat ze záznamníku BBR.
 

 
Další informace o nových zdrojích naleznete na stránkách výrobce zde.
 
 
Zdroj: H TEST, Agilent Technologies
 
Hodnocení článku: