Jste zde

Nové termokamery svítí laserem a točí video. Znají i iOS

Bez zaostřeného obrazu nemusí být měření teploty tak přesné a problém tak snáze přehlédneme. Nové termokamery Fluke proto přichází s automatickým ostřením LaserSharp™ a systémem ostření IR-OptiFlex™. V případě potřeby si samozřejmě můžete zaostřit i ručně.
Pro přesné dokumentování problematických oblastí kamery umožňují zaměření a nahrávání digitálních a infračervených obrazů v jediném snímku (technologie IR-Fusion®). Režim AutoBlend™ následně generuje částečně průhledné snímky pro rychlé a jednoduché odhalení problému.
 
Díky laserové technologii lze na cíl zaměřit s vysokou přesností a spolehnout se, že získaný snímek a měřené teploty skutečně odpovídají místu zaostření
 
Jako jediné infračervené kamery aktuálně nabízí možnost záznamu automaticky ostřeného videa ve viditelném i infračerveném spektru. Lze tak sledovat procesy v průběhu času, snadno vytvářet protokoly s infračerveným videem a problémy řešit po jednotlivých snímcích. Díky snadnému stažení do počítače můžeme video kdykoliv přehrát a analyzovat, v každém momentu z něj vytvořit infračervený snímek a dále s ním pracovat obvyklým způsobem.
 
Novinky jsou konstruovány tak, aby vydržely pád z výšky dvou metrů a odolávaly vodě a prachu (krytí IP54). Nechybí zde ostření na jedno stisknutí, laserový zaměřovač, elektronický kompas pro definici polohy nebo též svítilna pro osvětlení tmavých míst. Získat přesný popis problematické oblasti lze pořízením více dokumentačních fotografií do jednoho souboru (tzv. systém poznámek IR-PhotoNotes™). Uživatel tak může pro reportování stavu přidávat fotografie měřeného zařízení, typových štítků motorů, dveří dílny apod.
 
 
Modely Ti400, Ti300 a Ti200 (již v prodeji) výrobce vybavil citlivým IR detektorem s rozlišením až 320 x 240 pixelů, 5 MPx fotoaparátem, výstupem videa HDMI a LCD displejem s rozlišením 640 × 480 pixelů. Již nyní obsahují technologie, které bude možné aktivovat aktualizací firmwaru pomocí dodávaného softwaru SmartView®. Dalším krokem je spolupráce s mobilními zařízeními na bázi iOS, tedy iPhone nebo iPad, pro odesílání měření a hlášení přímo z místa měření.

 
Zdroj: Fluke

 

Hodnocení článku: 

Komentáře