Jste zde

Víte, co všechno dokáže kvalitní programovatelný zdroj?

Potřebujete simulovat přepětí, pomalý náběh, kolísání nebo jiné průběhy, které se mohou v praxi objevit? Sáhněte po zdrojích TDK Lambda, protože právě ty Vás s největší pravděpodobností nezklamou.
Představte si laboratorní (testovací) zdroj, který dokáže poskytnout prakticky libovolný průběh. Zapnutí, výpadek, opětovné zapnutí a mnohé jiné situace, kterými můžete otestovat Váš výrobek „jednou ranou“ - to jsou programovatelné laboratorní zdroje TDK Lambda.
 
 
Snad největší výhodou programovatelného zdroje bude obecně fakt, že při samotném testování již nemusíte nic měnit, sledovat či zapisovat. Je však pochopitelné, že takto sofistikovaný přístroj bude citelně dražší než běžné laboratorní zdroje, dokáže ale přinést nesmírnou úsporu času a ve výrobě zvýšit spolehlivost. Ve většině případů totiž není možné dosáhnout s běžným zdrojem simulace reálného kolísání napětí v napájení, výpadků, rušení apod. Toto „dynamické“ testování bude současně schopné odhalit riziko „zamrznutí“ Vašeho výrobku při krátkém podpětí (Undervoltage Lockout).
 
 
Společnost TDK Lambda patří k naprosté špičce v této oblasti a její přístroje poskytují doslova nevyčerpatelné možnosti použití, konfigurace a ovládání. Ať již je to extrémně rychlá odezva, možnost paralelního provozu více zdrojů, řízení přes LAN, USB, RS485, GPIB,... téměř všechny možnosti, které v této oblasti známe, najdeme právě u zdrojů této značky.
 
 

Hlavní série:

 
  • Z+ (200 - 800 W) – mimořádně nízká a kompaktní série. Generování libovolných průběhů s rozlišením 16 bitů (+ vnitřní paměť), max. výstupní napětí 10 - 650 VDC. RS232/485, USB a analogové rozhraní. Aktivní PFC (typicky 0,99). Pokročilý mód parallel master/slave
  • ZUP (200 - 800 W) – max. napětí 6 - 120 V, max. 132 A (CC/CV), softwarová kalibrace, paměť na poslední nastavení, aktivní PFC. RS232/485 a analogové rozhraní
  • GENESYS (750 - 15 000 W) – výjimečná spolehlivost a výkon. Max. 650 V, až 1 000 A. Auto-restart nebo bezpečný start (volitelný uživatelem). Paměť na poslední nastavení. Dostupné ve čtyřech velikostech – GENH, GEN 1U, GEN 2U a GEN 3U. Volitelný USB nebo LAN převodník a další příslušenství
 
Možnosti zdrojů jsou skutečně rozsáhlé, což ilustrují přiložené obrázky. Podrobnější informace naleznete v katalogu programovatelných laboratorních zdrojů, jakož i brožuře TDK Lambda power supplies and DC-DC converters.

Zdroje TDK Lambda Vám může za výhodných podmínek dodat distributor, společnost SOS electronic, v termínu 4 - 12 týdnů. V případě zájmu o jakýkoli typ pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní přednosti a výhody:

 
  • špičkové programovatelné zdroje
  • neocenitelné pro vývoj, výrobu a servis
  • ideální též pro „zahořování“ (burn-in) zařízení
  • generování libovolných průběhů
  • RS232/485, USB, LAN, GPIB, ...
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: