Jste zde

Ušetřete až 35% nákladů s většími baleními sprejů KONTAKT

V nabídce SOS electronic naleznete i větší, cenově výhodnější 400 ml balení oblíbených sprejů z portfolia Kontakt Chemie.

Snad v každé elektrotechnické výrobě se používá nějaký sprej (na kontakty, čistič, mazivo, antikorozní přípravek, lak na DPS…). Pokud je Vaše roční potřeba řádově v jednotkách kusů, pak je pro Vás zřejmě výhodnější používat šikovné 200ml balení. Pokud je však Vaše spotřeba sprejů relativně vyšší, pak je ve většině případů výhodnější kupovat větší - 400ml balení, která jsou v průměru o 15-35% výhodnější.

Kromě finanční úspory je potěšitelné i ekologické hledisko z důvodu menšího množství odpadu (na výrobu 400ml spreje je třeba jen asi 1,3-1,4x více obalového materiálu ve srovnání s 200ml sprejem).

Z nejoblíbenějších sprejů, které u nás najdete v 200ml i v 400 ml balení, můžeme zmínit KONTAKT 40, KONTAKT 60, KONTAKT 61 a KONTAKT PCC.

První 3 typy jsou určeny k ošetřování elektrických kontaktů a KONTAKT PCC je čistič a odstraňovač tavidla pro desky s plošnými spoji. Používat ochranné prostředky na kontakty a DPS se jednoznačně vyplatí. Získáte delší životnost kontaktů ve spínacích komponentech nebo konektorech, nízký a stabilní přechodový odpor bez svodů, ochranu vůči korozi a menší mechanické opotřebení. Rovněž je často možné zrenovovat kontakty použitím příslušných přípravků a vyhnout se nákladné výměně komponentu. Přípravky KONTAKT CHEMIE jsou vyrobeny z vysoce kvalitních substancí a mají vysoký obsah aktivního produktu v náplni. Jsou ověřeny pro průmyslové použití a představují cenově výhodné řešení pro delší životnost a větší spolehlivost zařízení.

Optimální čištění kontaktů sestává ze 3 kroků, jak je popsáno v našem článku.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Nabízené přípravky:

Kontakt 40

Kontakt 40 vytváří tenký, téměř neviditelný tekutý film minerálního oleje. Je nízkoviskózní, proto proniká do jemných pórů a záhybů a prochází skrz nečistoty a vrstvy koroze. KONTAKT 40 je též vhodný k ošetření součástek zasažených vodou, protože má vynikající vodoodpudivé vlastnosti. Součástky, které jsou vlhké od předcházejících procesů, mohou být vysušeny a chráněny před korozí v jednom pracovním kroku. KONTAKT 40 je vhodný na antikorozní ochranu elektrických kontaktů v nízkonapěťových aplikacích. Udělá výbornou službu v každé mechanické dílně jako mazadlo a antikorozní přípravek a rovněž k uvolnění zkorodovaných šroubů a jiných upevňovacích prvků. Kontakt 40 se též používá jako čistící a konzervační přípravek pro povrchy z nerez oceli a hliníku.

Kontakt 60

KONTAKT 60 je čistící olej použitelný k obnovení zkorodovaných elektrických kontaktů. Mimo korozi rozpouštějící substanci obsahuje sprej i směs rozpouštědel, která rovněž rozpouští mastné a živicové rezidua. To je výhodná kombinace, protože problémy s elektrickými kontakty jsou ve skutečnosti způsobeny nejen korozí, ale i znečišťujícími plyny, které vytvářejí povlak s nízkou vodivostí na povrchu kontaktů ("polymery"). V praxi postačuje již několik kapek přípravku na každý pár kontaktů. Pokud jsou kontakty lehce dostupné, mohou se opatrně utřít, např. jemnou papírovou utěrkou, kůží nebo bavlněnými tyčinkami. Pokud není možné poskytnout takovou mechanickou podporu, nechejte působit KONTAKT 60 cca 10 až 15 minut. Optimálních výsledků se dosáhne, pokud se rozpuštěné nečistoty a produkty koroze opláchnou přípravkem KONTAKT WL a následně se aplikuje KONTAKT 61 jako ochranný film. V mnoha případech postačuje KONTAKT 60 i bez následného ošetření.

Kontakt 61

KONTAKT 61 je čistič kontaktů, založený na minerálním oleji, určený pro všechny typy elektrických kontaktů. Čistí, maže, vytěsňuje vlhkost a zabraňuje korozi. Vytváří tenký ochranný film, zabraňující korozi a opotřebení. Směs rozpouštědel v přípravku KONTAKT 61 rozpouští mastné nečistoty, olej a živičné usazeniny, vytváří kluzný mazací film, vytěsňuje vlhkost a chrání proti korozi. Může být použit jako čistič kontaktů, mimo případů, kdy jsou kontakty zkorodované, v tom případě doporučujeme použít KONTAKT 60. KONTAKT 61 je velmi vhodný k mazání kluzných a plug-in kontaktů kdy redukuje náchylnost na opotřebení kontaktů. KONTAKT 61 je ideální k následnému ošetření po použití přípravku KONTAKT 60. Když porovnáme KONTAKT 40 a KONTAKT 61, KONTAKT 40 vykazuje o něco lepší ochranu proti korozi a KONTAKT 61 má lepší elektrické vlastnosti.

Kontakt PCC

KONTAKT PCC je čistič a odstraňovač tavidel pro desky s plošnými spoji. Má vysokou čistící schopnost díky speciální směsi rozpouštědel s rychlým odpařením. Čistí důkladně a rychle díky nástavci se štětcem a je neškodný pro značky a barevné kódy na DPS. Použitím přípravku KONTAKT PCC získáváte čisté desky plošných spojů a tím i vysoký povrchový odpor, nízké svodové proudy a dobrou adhezi pro následné vrstvy. Pro těžce přístupná místa se dá sprej použít i v obrácené poloze (360° ventil). Jako hnací plyn je použit oxid uhličitý a tím bylo možno dosáhnout obsahu až 95% aktivního produktu v náplni.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: