Jste zde

Více než 100 nových aktivních hrotů pro každý spoj

Největší rozšíření produktů Weller zahrnuje tři pájecí ručky a více než 100 hrotů s aktivním ohřevem, vhodných pro mikroskopickou práci až po pájení chladičů a LED na DPS s hliníkovou základnou.

Rodina aktivních hrotů Weller RT dosud představovala řešení pro nejpreciznější pájení malých a středně velkých spojů. Weller však přichází s největším rozšířením za poslední roky, které výrazně rozšiřuje možnosti pájení od úplně nejmenších až po doslova velké spoje. Následující obrázek hovoří za vše, najdeme zde subminiaturní, jakož i vyloženě velké hroty.

Dvě nové ručky

Je jasné, že tak obrovský rozsah velikosti hrotů nelze resp. by nebylo praktické adaptovat na jeden typ rukojeti. Na mikro hroty a spoje bude zjevně vhodnější mikro ručka a naopak na největší hroty adekvátně větší ručka.

Výsledkem jsou 3 série hrotů a k nim příslušející ručky:

1) RT Pico s ručkou WXPP (40W) – pro mikroskopické pájení nejmenších součástek až po 01005. Krátká vzdálenost od hrotu k místu úchytu rukojeti zajišťuje maximální preciznost.

2) RT Micro s ručkou WXMP (40W) – nejuniverzálnější série pro mikro a standardní komponenty nabízí největší výběr velikostí a geometrie hrotů.

3) RT Ultra s ručkou WXUP (150W) – pro těžké práce vyžadující velké množství tepla a současně vysokou preciznost. Jsou vhodné pro pájení LED, solárních zařízení, mnohovrstvých DPS, chladičů apod.

 

Co je to "aktivní hrot"?

Topné těleso je integrální součástí hrotu, tudíž má nejdokonalejší možný přenos tepla z tělesa na hrot. Teplotní senzor je přímo v hrotu, ne na konci topného tělesa jak je to běžné u technologií, kdy se mění pouze hrot na dané ručce.

Fakt, že měříme přímo teplotu hrotu, umožňuje velmi pružně reagovat na změny potřebného výkonu a současně snížit fluktuaci teploty na minimum. Ve výsledku tak můžeme i s poměrně malým hrotem zapájet tepelně náročné spoje, malé výkyvy teploty současně zaručují ochranu součástek.

Všechny ručky série WX mají zabudovaný pohybový senzor, umožňující bezproblémové využití standby/ sleep módu a tím prodloužit životnost hrotů jakož i ušetřit elektrickou energii.

Detailní přehled o rodině aktivních hrotů nabízí brožura Weller active tip range. Kompletní popis a možnosti konkrétní série WX najdete v brožuře Weller WX.

Vybrané typy nových aktivních hrotů jsme zařadili mezi naše skladové produkty, všechny ostatní jsou dostupné na objednávku. 

Pokud máte zájem o jakoukoli kombinaci stanice + ručka Weller, nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Vlastnosti/ výhody nové rozšířené řady aktivních hrotů:

  • 3 ručky a více než 100 hrotů
  • kompatibilní s rodinou Weller WX
  • nejpreciznější měření teploty s minimálními výkyvy
  • topné těleso integrované přímo v hrotu
  • vysoký výkon díky optimálnímu přenosu tepla
  • vhodné pro všechny pájecí práce od práce pod mikroskopem až po tepelně náročné spoje na vícevrstvých deskách
  • ručky mají zabudovaný pohybový senzor pro využívání standby/ sleep módu

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: