Jste zde

Malé „velké“ konektory - Wago picoMAX

Nová rodina konektorů picoMAX od společnosti Wago je v porovnání s tradičními prvky podstatně nižší. Zároveň skvěle odolává vibracím.
picoMAX je rozsáhlý systém konektorů s pružinovými kontakty pro spoje typu „wire-to-board“, „wire-to-wire“, „board-to-wire“ ale i „panel-feed-through“ (panelové svorky) s velmi kompaktními rozměry a univerzálním použitím, s roztečí pinů 3,5 mm, 5,0 mm a 7,5 mm.
 

 
Největším konstrukčním přínosem série picoMAX je nová, podstatně změněna konstrukce ve srovnání s tradičním designem. Nová konstrukce spojení pin + socket umožnila výrazné snížení výšky konektorů a současně dokonalé mechanické spojení obou části navzájem. To znamená výrazné zlepšení odolnosti vůči vibracím (až 20 g) ve srovnání s konvenčními konektory. Pevný spoj dále podporují integrované západky, které vylučují uvolnění při vibracích.
 
 

Získejte vzorek konektorů picoMAX zdarma!

 • Napište na marketing@soselectronic.com , v jaké aplikaci byste chtěli tyto nové konektory použít. Vzorky čekají právě na Vás.
Nová konstrukce se odrazila ve velmi krátké cestě pro elektrický signál, což znamená menší přechodový odpor (kontaktní můstek a piny jsou z elektrolytické pocínované mědi) a větší spolehlivost. Absolutní spolehlivost kontaktu je zaručena i při vysokých teplotách díky inovativní technologii pružinového kontaktu a izolačnímu materiálu na bázi PPA (polyphtalamide), posíleného skelnými vlákny.
 
Jak se dá u značky Wago očekávat, zapojování vodičů je jednoduché, bez speciálních nástrojů (pouze při vypojování vodičů je potřebný běžný šroubovák), a prakticky neexistuje omezení ohledně typu nebo zakončení vodiče (pevný, lanko, jemné lanko, s dutinkou atd.).
 
Velkým plusem série picoMAX je různorodost. Se sérií picoMAX máme jistotu, že v této rodině najdeme vzájemně kompatibilní typy pro všechny spoje. Jednoduchý a současně důmyslný systém kódování umožňuje zaručit správnou instalaci, např. v aplikacích s více spoji na jednom místě. Navzdory velkému množství kombinací různých konektorů se systém picoMAX vyznačuje velmi jednoduchou a intuitivní aplikací.
 
 
picoMAX je dostupný i ve verzi „picoMAX eCOM“ - svorka do DPS (terminal block), která může být současně použita jako rozebíratelný spoj (plug-in). Je to ještě kompaktnější a ekonomičtější verze s piny bez plastového pouzdra, vhodná do aplikací, ve kterých nepotřebujeme všechny výhody systému picoMAX.
 
Kompletní popis celé série by vyžadoval mnoho stran textu. Lepší a rychlejší přehled získáte z přiloženého videa a detailní popis naleznete v letáku picoMAX a katalogu picoMAX. Verze s roztečí pinů 3,5 mm (2091-xx) je určena pro vodiče 0,2-1,5 mm2/10 A, verze s roztečí 5,0 mm (2092-xx) je určena pro vodiče 0,2-2,5 mm2/16 A/250-630 V. Verze s roztečí pinů 7,5 mm (2092-xx) má podobné vlastnosti jako předchozí, bude však určena pro vyšší jmenovité napětí (400 - 1 000 V).

Konektory picoMAX jsou použitelné doslova všude - v obrovském množství verzí se s velkou pravděpodobností najdou ty správné i pro Vaši aplikaci. Vybrané typy picoMAX jsou u distributora, společnosti SOS electronic, skladem, v případě zájmu o jakýkoliv jiný typ pište na info@soselectronic.cz.
 
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
 • ucelený systém konektorů s pružinovými kontakty CAGE CLAMP ® S
 • zcela nová konstrukce s radikálně sníženou výškou
 • vysoká odolnost vůči vibracím - až 20 g
 • jednoduchá a intuitivní instalace
 • dostupné s roztečí pinů 3,5 mm, 5,0 mm a 7,5 mm
 • pro dráty i lanka 0,2-2,5 mm2 (do 1,5 mm2 u verzí s roztečí 3,5 mm)
 • dostupné v mnoha verzích
 • extra široký rozsah pracovních teplot -60 až +100 °C
 • tělo konektoru z PPA, posíleného skelnými vlákny
 • použitelné i na 35 mm DIN lištu (pomocí adaptéru)
 • testovací otvor pro 1 mm hrot
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.