Jste zde

Nahradí tři přístroje: opravárenská stanice Weller WXR 3031

Pájení, odpájení, horkovzdušné práce, ale také záznam o Vaší práci v počítači. To je stanice Weller WXR 3031.
Dobrá páječka zpravidla tvoří základ nejednoho pracoviště. Pokud svůj čas trávíte vývojem nebo na opravách, bude většinou nutností též odpájecí zařízení. A co teprve horkovzdušná stanice? Ta se stává nutností při jakémkoli vývoji nebo opravách DPS s SMD součástkami. Pokud víme, že je ideální mít na svém stole všechna tato tři zařízení, nešlo by je spojit pěkně do jednoho?
 

 

Odpovědí je Weller WXR 3031

 
Hned na úvod musíme zdůraznit, že v tomto případě přináší spojení do jedné stanice skutečná pozitiva, nikoli nectnosti provázející různé výrobky a přípravky typu „3v1“, „7v1“ apod.
 

Snad největším plusem bude úspora místa na pracovním stole a shodné ovládání pro všechny nástroje. Pokud znáte stanice WX2 (celý článek), pak víte, že patří k naprosté špičce. Pokud k nim „přidáme“ sekci pro horký vzduch, jakož i další užitečné vlastnosti včetně možnosti připojit vakuovou pinzetu (pickup), dostaneme opravdu špičkové zařízení, které potěší srdce každého milovníka elektroniky.
 
 

Ve zkratce

 
  • tři kanály
  • celkový výkon 420 (600) W
  • teplota 100 - 450 (550) °C / 200 – 850 °C (horkovzdušná část)

Na výběr jsou až čtyři nástroje (ručky) na pájení (od mikro až po výkonnou 200 W) a tři nástroje na odpájení. Konkrétní sestava WXR 3031 obsahuje:
 
  • samotnou jednotku WXR3
  • horkovzdušnou ručku WXHAP
  • odpájecí ručku WXDP 120
  • pájecí ručku WXP 120
 
 

USB a další chytré funkce

 
Velkým přínosem pro profesionální pracoviště pak bude možnost záznamu Vaší práce (průběh teplot) přes USB port na PC. Toto rozhraní zároveň slouží k případné aktualizaci firmwaru. Stanice WXR 3031 disponuje chytrou identifikací připojeného nástroje a také pamětí parametrů daného nástroje, inteligentní úsporou energie a možností řízení více pomocných zařízení přes WX port.
 


Série WX splňuje všechny požadavky pro náročnou a precizní každodenní práci. Vysoký výkon, uživatelský komfort a široký výběr pájecích ruček a hrotů se tak rychle stanou přínosem i pro Vaše osobní pracoviště.
 
Možnosti WXR 3031 jsou skutečně velmi rozsáhlé a snad nejlépe je ilustruje přiložené video. Detailní informace Vám poskytne datasheet WXR 3031, uživatelský manuál WXR 3031 jakož i WXR3 Quick start. Stanici WXR 3031 zařadil distributor, společnost SOS electronic, do svého standardního skladového sortimentu. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: