Jste zde

Nechcete již více pájet vodiče na DPS? Mini DPS konektory to vyřeší

Miniaturní konektory do DPS od společnosti Phoenix Contact přináší překvapivě snadnou manipulaci a zaberou jen minimum místa.
Malé rozměry, spolehlivý kontakt, snadné použití a proud až do 6 A - to jsou základní vlastnosti nových konektorů Phoenix Contact série PTPM, PTSM a PTQ z rodiny Combicon HD.
 
Zejména při velkých výrobních sériích je velmi důležité, aby bylo zapojování kabelů rychlé, přesné a pokud možno co nejvíce odolné vůči chybám, vznikajícím na základě snížené soustředěnosti pracovníků. Tyto požadavky plní nové konektory velmi dobře a např. série PTQ vyžaduje pouze zasunout izolovaný vodič a zacvaknout horní část konektoru.
 

 
Čtyřmi novými sériemi, které naleznete v nabídce distributora, společnosti SOS electronic, jsou:
 

PTPM

 • (PTPM-x/x-P-2,5) miniaturní, pouze 5 mm vysoký konektor typu wire-to-board, sestávající ze dvou částí (socket + header). PTPM připojuje vodiče bez odizolování (IDC). Ideální pro Ethernet kabely a jiné vodiče o průřezu 0,14 / 0,34 mm2 (AWG 22-26) - v závislosti na typu. Maximální proud 2-4 A / 160 V, rozteč pinů 2,5 mm. Počet pólů je vždy sudý (2-4-6-8-10).
 

PTSM

 • Získejte vzorky konektorů PTSM a PTQ zdarma!

  (PTSM-x/x-P-2,5) konektor podobný sérii PTPM, ovšem připojení vodičů není šroubovací, ale nasouvací (push-in) a to pomocí pružinového kontaktu. Toto připojení umožňuje použít vodiče až do 0,5 mm2 - pevné vodiče, ale i lanka.
 

PTSM

 • (PTSM -x/x-2,5-H, resp. PTSM-x/x-2,5-V) terminály pro přímé připojení vodiče do DPS (THT i SMD verze).
 

PTQ

 • IDC konektor typu wire-to-board pro neobyčejně jednoduché připojení vodičů k DPS. Ethernet kabel nebo jiný vodič o průřezu 0,14 / 0,34 mm2 stačí pouze zasunout na doraz a zacvaknout horní krytku - bez odizolování, stříhání i jiných nástrojů. K uvolnění vodiče také není třeba žádné nástroje - stačí nadzvednout horní část konektoru. Maximální proud až 4 A / 160 V, rozteč pinů 2,5 mm, výška 8 mm.
 
 
Plug-in konektory série PTPM i PTSM využívají shodné headery (PTSM-x/x-HH-2, 5, resp PTSM-x/x-HV-2, 5), což dále zvyšuje jejich variabilitu. Headery jsou dostupné v THT i SMD provedení (horizontálně a také vertikálně). Nové miniaturní konektory jsou univerzálně použitelné pro napájení, digitální i analogové signály, připojení LED panelů a mnohé další. Všechny čtyři série jsou dodávány v pásech (TR), umožňujících strojní osazení na DPS.
 
 
 
Detailní popis Vám poskytne přehled série Phoenix PTSM a PTPM a Phoenix PTQ, jakož i datasheety u jednotlivých typů. Vybrané typy najdete přímo ve skladu distributora, v případě zájmu o neskladové položky pak pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
 • univerzální DPS konektory
 • miniaturní rozměry
 • neobyčejně jednoduché použití
 • způsob použití výrazně snižuje chybovost
 • 2-8 pólů (PTPM až 10 pólů)
 • vhodné pro Ethernet (CAT5e), smíšené signály, napájení a jiné
 • použití až do 2-6 A / 160 V (v závislosti na typu)
 • provedení SMD i THT, horizontální i vertikální
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.