Jste zde

Pájecí stanice SBL 530 končí, přichází HBT-1050

Pro všechny milovníky spolehlivých pájecích stanic Diametral máme dobrou zprávu - na trhu je nový moderní model HBT-1050.      

Pájecí stanice Diametral SBL530.1A se za dlouhá léta její produkce stala dobře známou zejména díky své spolehlivosti, jelikož byla konstruována ke skutečně intenzivní práci, nejen k hobby použití. Česká společnost Diametral nyní přichází na trh s novou stanicí, která odráží trendy a požadavky uživatelů ohledně ergonomie a uživatelských funkcí.Nová stanice HBT-1050 zaujme na první pohled neobvyklým - dá se říci industriálním designem. Hlavní inovace se týká "jádra" stanice - řídící elektroniky. Mikrokontrolér a grafický displej umožnily přidat multijazyčné menu (CZ, DE, EN), přehlednou indikaci stavu stanice a také jednoduché intuitivní ovládání pomocí otočného voliče.

HBT-1050 disponuje těmito užitečnými funkcemi:

 • tři rychlé předvolby teploty (uživatelem definované)
 • funkce Spánek (Sleep), kdy teplota hrotu klesne na 1/2, (manuálně nebo po uživatelem definovaném čase 0-240 min)
 • automatické vypnutí (Auto Off) po uživatelem definovaném čase (0-240 min, bez nutnosti používat funkci Sleep)
 • zámek – k zabránění změny nastavení uživatelem (školy, výroba...)
 • duální zobrazení teploty – skutečné a nastavené
 • TURBO – k rychlému dosažení teploty až 530°C – k občasnému pájení mimořádně velkých, teplo odvádějících spojů (není určeno k běžnému použití)
 • kalibrace teploty (± 50°C)

 

V praxi může být užitečná i možnost změny jasu displeje a tak říkajíc duální možnost zapnutí/vypnutí stanice - pomocí tlačítka nebo pomocí mechanického kolébkového vypínače na zadní straně. Při běžné práci postačí vypnutí tlačítkem, pro dlouhodobé vypnutí a nulovou spotřebu je výhodnější vypnout stanici pomocí kolébkového vypínače. HBT 1050 splňuje i poslední (nebo první?) základní předpoklad použitelnosti pro profesionální výrobu – ESD bezpečnost. K páječce jsou dostupné hroty série IST, ze které již máme mnohé v naší standardní skladové nabídce.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

 

Vlastnosti/ Výhody:

 1. moderní ESD bezpečná pájecí stanice
 2. ergonomická 50W pájecí ručka
 3. multijazyčné menu
 4. vícero užitečných funkcí včetně „Sleep“ a „Lock“
 5. přehledná indikace stavu stanice na velkém grafickém displeji
 6. možnost kalibrace
 7.  

Download a odkazy:

Hodnocení článku: