Jste zde

Plastové rozhraní bez LED a přece svítí. Nové displeje jsou modularita sama

7segmentové displeje patří ke klasickým zobrazovacím prvkům, využívaným ve spojitosti s rozhraními typu člověk – stroj, kupříkladu klávesnicemi. Nově představené „sedmisegmentovky“ od Mentoru nyní vyvažují rozdíly fyzického provedení součástky na desce plošného spoje během montáže SMD právě svou variabilní výškou.
Tradiční 7segmentové displeje své výškové rozdíly stále kompenzují buď prostřednictvím patic (DIL) nebo též více či méně sofistikovaných destiček plošných spojů sendvičového typu. V Mentoru se proto rozhodli vyřešit tento problém, komplikující daný proces montáže, proměnlivou výškou samotného prvku a to mezi 4,5 mm a maximem v podobě 23,5 mm – přesně s ohledem na individuální požadavky zákazníka a jeho aplikace.
 
 
Klasické 7segmentovky budou mít své indikační LED integrované nastálo a napevno, čímž poskytují pouze omezený prostor pro individuální návrhy. Zmiňovaná novinka oproti tomu nabídne nejen možnost volby „externích“ LED v SMD provedení – vedle barvy lze svobodně nadefinovat i duální prvky nebo rovnou RGB LED či nízkopříkonové SMD součástky – ale též, právě díky modulárnímu návrhu zobrazovací jednotky, užitečnou možnost individuální náhrady pouze a jen vadné LED (běžné displeje by v takovém případě musely být nahrazeny celou novou jednotkou).
 
 
Segmentové displeje dostaneme ve třech standardních provedeních číslic (tzv. digitů): 7,62 mm, 10,16 mm a 14,2 mm. K uchycení na desku plošného spoje slouží dvojice fixačních pinů na spodní straně pouzdra. Vedle možnosti využít individuální výšky prvku Mentor rovněž nabízí 7segmentové displeje ve dvou standardních výškách – 9,7 mm a 12,5 mm.
 
Pro více informací o produktech Mentor kontaktujte distributora, společnost Macro Weil (http://www.macroweil.cz/).

 
 
Hodnocení článku: