Jste zde

Připojte tu správnou ručku k Vaší „WX“

Věděli jste, že stanice Weller série WX podporují nástroje vhodné pro nejjemnější práce, ale i výkonné typy, vhodné pro velké spoje?

Sérii špičkových pájecích stanic již pravděpodobně znáte, například z našeho článku Pájecí stanice Weller WX jsou mistrovským kouskem. Při koupi stanice si obyčejně vybereme nějakou konkrétní pájecí ručku (samostatně nebo v cenově výhodném setu) a sílu použitého hrotu přizpůsobíme velikosti spojů, které chceme pájet.


To je standardní osvědčený postup. Velikostí a tvarem hrotu se dokážeme přizpůsobit poměrně širokému rozsahu velikostí spojů, problém však nastává při tzv. "krajních" hodnotách. Pokud chceme například se 120W ručkou WXP120 pájet extra malé spoje, může se stát, že ani s nejmenším dostupným hrotem nebude práce příjemná, neboť samotná ručka má svoji nemalou velikost. Na druhou stranu ani největší a nejtlustší hrot s vynikajícím přenosem tepla nepomůže při velkých spojích silných kabelů, kde prostě potřebujeme vyšší výkon. V těchto případech je jednoznačně nejlepší mít na výběr i jinou - vhodnější pájecí ručku.

I z těchto důvodů jsme do naší trvalé skladové nabídky zařadili samostatné ručky se stojany:

  • WXMP set (T0052920499) – 40W mikropájecí ručka se stojanem WDH51, vhodná pro nejjemnější práce
  • WXP 65 SET (T0052921299) – univerzální 65W ručka se stojanem WDH10, vhodná pro většinu spojů na běžných DPS
  • WXP 120 SET (T0052920299) - výkonná 120W ručka se stojanem WDH10 se širokým rozsahem použití
  • WXMT set – (T0051317899) – odpájecí pinzeta, vhodná pro opravy a vývoj DPS s SMD součástkami

Mnohé sady, jakož i samostatné stanice série Weller WX najdete přímo v našem skladu. Na objednávku je například dostupná i výkonná 200W ručka WXP200 (+ stojan WDH31). Detailní informace najdete v brožuře Weller WX.

V případě zájmu i o neskladové typy nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: