Jste zde

Vysoce variabilní laboratorní stoly VarioLAB+ pro všechny potřeby

Potřebujete univerzální a modulární řešení pro výuku nebo výrobní a servisní práce? Vyzkoušejte laboratorní stoly VarioLAB+ od profesionálního výrobce – s variabilními moduly a konfigurací, které lze přizpůsobit vašim potřebám. Objednejte si stůl, který bude odpovídat právě vašim požadavkům!

Pracovat lze všelijak. Přehnaně řečeno – i na klasickém kancelářském stole. Pro skutečně efektivní práci je však jistě vhodnější stůl, kde je všechno tam, kde má být, má správnou výšku, poskytuje dostatek místa pro samotnou práci, je bezpečný a mohl by být i antistatický. Laboratorní stoly Variolab+ z produkce české společnosti Diametral splňují nejvyšší kritéria ergonomie i bezpečnosti.

Široká škála modulů Variolab+

Široká škála modulů má standardní výšku 200 mm a šířku v násobcích 60 mm. Základní pracovní stůl lze dodatečně vybavit skříňkami, policemi, zásuvkami, sklápěcím držákem na osciloskop, držákem měřicích šňůr, držáky výkresů či nosníky nářadí.

Mezi moduly, které mohou být integrované do stolu, patří také páječka, multimetr, osciloskop, RLC dekády, ale také různé AC a DC zdroje, regulační transformátory či jističe. Navíc lze stoly skládat do různých sestav a v SOS electronic vám umí dodat i laboratorní skříně, skříňky a židle.

Investovat několik tisíc eur do běžné konfigurace takového stolu je pro začínajícího konstruktéra asi příliš mnoho, ale pro vytížená výrobní, servisní a testovací pracoviště, jakož i školní učebny, je to většinou vybavení, které se rychle „zaplatí“.

Například z těchto důvodů:

 • maximální prostor pro práci se zachováním okamžité dostupnosti všech běžných přístrojů "po ruce" (zdroje, jistící prvky, měřící přístroje, oddělovací transformátor...)
 • minimální čas pro zahájení práce, vysoká efektivita práce/ vyučování
 • možnost dálkového ovládání z jednoho bodu (např. učitelem), případni i nastavení limitu max. napětí a pod.
 • vysoká bezpečnost, certifikované řešení
 • umožňuje sestavit si stůl přesně na míru s maximáním využitím prostoru, který máte k dispozici
 • stabilní konstrukce z masivních ocelových dílů, ošetřených práškovovu vypalovací barvou (dlouhodobě pevnější konstrukce než podobná z hliníku)
 • modulární design umožňuje vybrat si z množství elektrických i elektromechanických modulů, které mohou být nainstalovány v zadní části pracovní desky, ale i nad pracovní deskou
 • otevřený systém, umožňující kdykoliv doplnit další moduly, nadstavbu...
 • nosnost pracovní desky až 150kg díky masivnímu rámu pod deskou stolu
 • nastavba s přístroji (moduly) může být umístěna na pracovní desce nebo nad pracovní deskou (pro dosažení maximálního prostoru)
 • možnost dovybavit i pneumatickými prvky (rozvod vzduchu...)

Pro ilustraci přikládáme také několik fotografií typických stolů, které jsme dodali našim zákazníkům. Výsledná cena pochopitelně závisí na typech a množství modulů použitých v daném stole.

K laboratorním stolům VarioLAB+ dodáváme profesionální otočné antistatické židle A10. Jsou vhodné pro NONSTOP použití, disponují střední zádovou opěrkou, chromovým kovovým křížem, asynchronním mechanismem, výška opěradla je 40 cm, šířka sedáku 44 cm a zdvih je 40–50 cm. Nosnost židle je až 150 kg.

Z dalšího příslušenství dodáváme osvědčené pojízdné čtyřzásuvkové kontejnery VKP-410 (jsou i v antistatické úpravě), držák měřicích šňůr HKS-04, LED svítilna se senzorovým ovládáním a stmíváním ZSS-xx-VL+. Máme také poměrně širokou nabídku skříní na odkládání měřicích přístrojů, ve stejné světle šedé barvě RAL 7035, jako jsou desky stolu – nejpoužívanější je S200804CN s uzamykatelnými dvířky (rovněž možnost antistatické úpravy).

Bližší informace Vám poskytne katalog VarioLAB+ (43 MB).

Kromě laboratorních stolů VarioLAB + Vám v SOS electronic umí dodat i další vybavení pro pracoviště, určené nejen pro výuku, ale i pro vývoj a výrobu např. jako:

VarioClick λ – tento modulární výukový systém pro elektrotechniku je určen k výuce elektroinstalačních prací domovních rozvodů, elektronické zabezpečovací a požární signalizace, telefonních rozvodů, datové komunikace, měření či regulace. Je určen pro odborné školy elektrotechnického směru, ale také pro odbornou výuku na jiných středních školách a učilištích.

VertiGO - elektrotechnické pracoviště pro výzkum, vývoj a výrobu. Je navržen jako otevřený stavebnicový systém, který je kompatibilní s mnoha komponenty a moduly sytému VarioLab+

VarioLIFT -  pracovní stůl určen pro vybavení všech pracovišť, kde je potřeba v krátkém čase, nebo opakovaně měnit výšku pracovní plochy stolu, například ve směnném provozu, nebo na velínech, či dohledových pracovištích.

VariWORK – Pracovní stoly jsou primárně určeny pro vybavení výrobních, či opravárenských pracovišť. Základní charakteristickou vlastností stolu VariWORK je volná pracovní plocha stolu, umístěná na dostatečně robustní, stabilní konstrukci. Svým charakterem jsou předurčené pro elektronickou výrobu, opravárenství, nebo jemnou mechaniku.

Stoly Variolab+ jsou vhodné pro:

 • školy a učebny
 • testování a servis
 • výrobu elektroniky
 • výrobu elektromechanických a mechanických dílů

Zajímá vás další informace o laboratorních stolech nebo potřebujete technické poradenství při výběru produktu? Máte-li jakoukoli jinou otázku nebo požadavek, vyplňte prosím níže uvedený formulář a rádi vám pomůžeme.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.