Jste zde

Weller WTHA1 – teplovzdušná stanice pro každé pracoviště

Nová teplovzdušná pájecí stanice Weller pokračuje v trendu série WT - špičková kvalita za rozumnou cenu.

Teplovzdušná pájecí/odpájecí stanice – to já nepotřebuji.... nebo že by ano?
Když jsme měli na DPS jen THT součástky a pár SMD součástek, nebyla obyčejně potřeba teplovzdušná stanice, ačkoli i v té době byla občas taková stanice nepostradatelná pro odpájení vícevývodových součástek, zvlášť v případu vícevrstvých DPS. 

Při současném stavu techniky, kdy QFN a jiná podobná pouzdra sotva při vývoji prototypů osadíme ručně a mnoho nových pouzder s vývody jen zespod pouzdra vůbec není možné osadit klasickým pájením, je využití teplovzdušné pájky podstatně větší. Totéž platí při servisu. 

Navíc v případech, kdy byste možná s vypětím všech sil a využitím celé Vaší technické dovednosti dokázali danou miniaturní součástku zapájet ručně - je tu vždy přítomen jeden nepříjemný faktor - pnutí. Jak víme, pájka při chladnutí mírně zmenšuje svůj objem. Pokud pájíme SMD součástky přetavením v peci nebo horkovzdušnou páječkou, všechny vývody dané součástky jsou ohřáty a ochlazeny víceméně současně a pokud nepoužijeme příliš pájecí pasty, pak je výsledné pnutí působící na vývody součástek přijatelné. 

Při ručním pájení však nejednou přidáme podstatně více pájky než je nutné a toto množství pájky může při chladnutí snadno způsobit mikroskopickou trhlinu v součástce. O tom jste se už možná přesvědčili i sami, zvláště při pájení větších SMD kondenzátorů, které jsou na toto dost citlivé.

Nová pájecí stanice Weller WTHA1 zvládne všechny běžné i méně běžné úkoly. Díky široké škále dostupných trysek (prodávaných samostatně) je možné využít stanici i na poměrně velká  SMD pouzdra. 

Stanice WTHA1 je digitálně ovládaná se zabudovanou turbínou, proto nepotřebuje přívod externího stlačeného vzduchu. Navíc je stanice konstrukčně řešena tak, že na ni lze postavit jakoukoliv stanici série WT, např. WT1010, WT1012. 

Stanici WTHA1 najdete v naší standardní skladové nabídce. Na objednávku Vám můžeme v krátkém čase dodat jakékoliv další příslušenství.

V případě zájmu i o neskladové položky nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: