Jste zde

Weller WXsmart - Pájecí stanice, která vás ohromí svým výkonem a inteligentními funkcemi

S pájecí stanicí Weller WXsmart už nebudete muset hledat řešení pro každou pájecí výzvu zvlášť. Tato all-in-one stanice nabízí všechny potřebné funkce v jednom zařízení. Navíc s modulem WXair Rework je možné ji rozšířit na kompletní servisní stanici.

Řada Weller WX již mnoho let představuje špičkovou třídu pájecích a odpájecích stanic. Může být tato skvělá pájecí technika ještě lepší? Očividně ano. Přesvědčte se s SOS electronic. Nová pájecí stanice Weller WXsmart posouvá jedinečné funkce a možnosti ještě dále, aby vyhovovala nejnáročnějším průmyslovým potřebám. Nabízí maximální konektivitu, podporuje standardy internetu věcí (IoT) pro plnou sledovatelnost („traceability“) i přes mobilní zařízení a přichází s jednoduchým dálkovým ovládáním.

Pájecí stanice rozšířená o modul WXair

Pájecí stanici WXsmart lze rozšířit o nový modul WXair, čímž se vytvoří kompletní „standardní“, jakož i horkovzdušné pájecí a odpájecí pracoviště. Ve výsledku má výkon 300 W a dva pájecí kanály: vzduchový a vakuový. Jelikož Weller WXsmart je zpětně kompatibilní se všemi nástroji řady WX, můžete k němu připojit celkem šestnáct různých nástrojů.

Praktický tip: Pájecí stanice WXsmart je kompatibilní se všemi nástroji známými ze řady WX. Například WXMT, WXP65 a podobně.

Také je zpětně kompatibilní s:

 • odpájecí rukojetí Weller WXDP 120 s výkonem 120 W pro horizontální použití,
 • odpájecí rukojetí Weller WXDV 120 o výkonu 120 W pro vertikální použití a
 • horkovzdušnou rukojetí Weller WXHAP 200 o výkonu 200 W.

 

Inteligentní funkce Weller WXsmart stojí za pozornost

Pájecí stanice WXsmart disponuje inteligentní detekcí nástrojů a až deseti nastaveními parametrů, které lze přizpůsobit. Nové inteligentní hroty (cartridge) nabízejí několik nových funkcí díky integrovanému čipu v každém pájecím hrotu.  
Při testování pájecí stanice WXsmart nás zaujaly zejména tyto praktické funkce a vlastnosti: 

 • extrémně rychlý čas zahřívání (pouze 3 sekundy), vynikající přenos tepla a krátký čas regenerace,
 • automatická identifikace pájecího hrotu,
 • funkce uzamčení hrotu pro úplnou kontrolu procesu,
 • jedinečné individuální sériové číslo pro plnou sledovatelnost.

Oceňujeme také skutečnost, že pájecí stanice obsahuje všechna běžná rozhraní: WiFi, LAN, USB a 2x RS 232.

Pájecí stanice „vše v jednom“

Řešení typu „vše v jednom“ funguje jako mozek pracovního stolu, přičemž spojuje všechny pájecí úkony do jedné stanice. Nepotřebujete žádnou jinou stanici – všechny pájecí, odpájecí a horkovzdušné aplikace, od nejmenších po největší součástky, mohou být pokryty platformou WXsmart. Platforma plně podporuje Smart Soldering 4.0 s inteligentními hroty a nástroji, které šetří náklady, čas a prostor.

WXsmart je prakticky centralizovaná řídicí jednotka, která ovládá více zařízení současně:

 • horkovzdušný/vakuový modul WXair,
 • odsávání výparů,
 • předehřívací plotýnku,
 • pájecí koupel,
 • spolupracuje s volitelnou kalibrační jednotkou WCU (autokalibrace).

Vysoce intuitivní rozhraní s velkým plnobarevným displejem

Weller WXsmart představuje zcela nové, vysoce intuitivní uživatelské rozhraní. Nový integrovaný barevný displej umožňuje sledovat v reálném čase grafy výkonu a teploty. Díky tomu je používání stanice mimořádně příjemné.

Plné zabezpečení proti ESD

Společnost Weller je jediným výrobcem, který nabízí platformu pro ruční pájení, plně zabezpečenou proti ESD. Velký patentovaný barevný skleněný 4,3palcový dotykový TFT displej je jedinou obrazovkou na trhu ručního pájení, která je skutečně ESD bezpečná a odolná proti teplu, takže se nemusíte obávat, že ji poškodí horké pájecí nástroje. Navíc byla optimalizována pro ovládání s ESD ochrannými rukavicemi, což velmi oceňujeme.

Praktické ovládání přes aplikaci WXsmart

Těší nás, že pájecí stanici Weller WXsmart lze ovládat na dálku pomocí aplikace Weller Smart Control App. S úplnou kontrolou procesu (TPC – total process control) nabízí WXsmart maximální konektivitu a sledovatelnost – buď na pracovní ploše, nebo na dálku prostřednictvím aplikace pro tablet či chytrý telefon. 
Po detailním otestování jednotlivých funkcí oceňujeme zejména tyto vlastnosti a benefity:

 • nejvyšší bezpečnostní standardy (šifrování TLS),
 • dvoufaktorová autentifikace (2FA),
 • mobilní monitorování grafů výkonu a teploty v reálném čase přes tablet nebo mobilní telefon,
 • nastavení teploty, zapnutí/vypnutí nástroje a možnost kontroly přes intuitivní přístrojový panel na monitoru počítače nebo na ovládacích obrazovkách,
 • inteligentní hroty pro pájení.

Zajímavost: Pájecí stanice je vybavena také funkcí dálkového uzamčení pro inteligentní pájecí nástroje, takže případné změny nastavení může dělat pouze oprávněná osoba.

Automatická kalibrace

Díky spojení WCU – Weller Calibration Unit – Weller High Precision Temperature Measurement Device v SOS electronic udělali automatickou kalibraci velmi rychle a jednoduše. Tuto možnost ocení nepochybně každý uživatel.

Naše finální hodnocení pájecí stanice Weller WXsmart

Pájecí stanice Weller WXsmart nás přesvědčila o tom, že je vhodným řešením i pro nejnáročnější uživatele. Vyzdvihujeme vysokou kvalitu jejího zpracování, intuitivní moderní ovládání, mnoho inteligentních funkcí a především multifunkční řešení, která společně pomáhají šetřit náklady, čas, prostor, ale také usnadňovat práci a zvyšovat bezpečnost při práci.

Samotnou pájecí stanici WXsmart od společnosti Weller, jakož i další příslušenství, zařadili v SOS electronic do svého sortimentu a najdete je v části pájecí technika. 
Stáhněte si přílohu ve formátu PDF, naskenujte QR kódy a podívejte se, jak jednoduché je pracovat s novou pájecí stanicí Weller.

Máte zájem o více informací k produktům Weller nebo o technické poradenství při výběru produktu? Případně máte jinou otázku či požadavek? Prosím, vyplňte následující formulář, rádi vám pomůžeme.
Nechcete přijít o žádné technické novinky? Sledujte SOS electronic na sociálních sítích Facebook, LinkedIn, YouTube, Twitter, Instagram.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.