Jste zde

Jaké měřící přístroje od Blue-Panther uvidíme na MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh, který se letos koná od 18.-22.9. každoročně láká stále více firem z oblasti elektroniky a automatizace. Blue Panter patří mezi stálice MSV takže jsme si k rozhovoru pozvali manažerku marketingu společnosti Martinu Svačinovou, aby nám povědela něco o jejich firmě, sortimentu, novinkách a účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Ovládací prostředí kalibrátoru Fluke 5320 Vaše firma působí na českém trhu již řadu let a mezi profesionály je velmi dobře zapsána. Domníváte se, že stále můžete své zákazníky něčím překvapit či jim nabídnout něco nového, co na našem trhu ještě nemají? 
Ano, samozřejmě se snažíme našim klientům nabídnout více služeb a také nové produkty s lepšími technologickými a technickými vlastnostmi. Pečlivě sledujeme trh, chování našich klientů a reagujeme tak na jejich potřeby. Nedávno jsme představili kalibrační centrum, což je spojení kalibrační laboratoře a servisu. Zákazník tak ušetří čas a peníze. Naše laboratoř je  vybavená výkonnými přístroji firmy Fluke, nově kalibrátorem Fluke 5320  pro kalibraci revizních přístrojů. V současné době je dokončována příprava na zavedení certifikátu ISO.

Expozici Blue-Panther uvidíte 18.-22.9. 2006 v pavilónu C stánek I-116 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v BrněS Vaší firmou si řada lidí spojuje měřicí přístroje Fluke, jehož novinky každoročně na MSV prezentujete. Na co se můžeme těšit letos?
Přístroje společnosti FLUKE jsou u Blue Panther vždycky velkým lákadlem. Ráda bych však poznamenala, že v organizaci firmy Fluke došlo od 1.1.2006 jistým změnám, které přinesli oddělení některých divizí, které nyní pracují samostatně. Tím mohl vzniknout mezi zákazníky dojem, že Fluke je zastupováno na českém trhu více subjekty. Je pravdou, že došlo k oddělení divize Fluke Industrial, která dodává ruční přístroje pro průmysl a jejíž některé produkty jsou dodávány přes několik distributorů, ne však všechny. Naše společnost je ovšem stále výhradním zástupcen Fluke FPM  a několika dalších jeho divizí a největším dodavatelem přístrojů z katalogu Fluke Industrial. Díky této změně jsme rozšířili sortiment  například o termokamery Fluke Ti 40/45 pro termografická měření a kontrolu, a o celou rodinu přístrojů dodávaných do této doby pod značkou LEM pro analýzu elektrického rušení v síti. To ale není jediná změna. Přístroje Fluke můžete najít i v oblasti zdravotnictví, kam patří především výrobky označené jako Fluke BIOMEDICAL, nebo procesní kalibrátory . Všechny tyto, a jiné přístroje, samozřejmě budou k vidění na veletrhu.

Na Vašich stránkách jsem si všiml, že nabízíte též osciloskopy od firmy LeCroy. Můžete nám její produkty trochu představit?
Osciloskopy LeCroy WaveJet s rozhraním USB představují nejnovější hit tohoto výrobceFirma LeCroy vyrábí velice spolehlivé osciloskopy, které jsou svými vlastnostmi vhodné jak do dílny, tak i třeba do vývojových laboratoří. Doposud její produkty byly známé spíše těm nejnáročnějším. LeCroy však rozšiřuje svou nabídku směrem i dílenských přístrojů, kde do této doby dominovaly spíše přístroje našeho hlavního konkurenta. Například WaveJet 300 je dílenský osciloskop s displejem 7 1/5 ‘’, nabízí také konektivitu pomocí USB a Ethernet a mnoho dalších funkcí. Uživatelé jistě ocení zoom 1 :100 000, což umožní opravdu detailní zobrazení i dlouhého záznamu. WaveJet 300 svým designem budí dojem velmi drahého přístroje, ale opak je pravdou. Cena pokaždé příjemně překvapí.

Podívejme se však také na méně známé výrobce, jejichž produkty u nás distribuujete, například Chauvin Arnoux, Kyoritsu, Finest. Jaké zajímavé produkty nám ukážete?
Zkoušečka Kyoritsu KEW 1700Společnost Kyoritsu vyrobila zkoušečku s označením KEW 1700, jejíž hlavní předností je mechanická i elektrická odolnost a přitom nízká váha. Konstrukce hrotů dovolí dostat se i do těžko přístupných míst. Nabízí také líbivý design a nízkou cenu. Chauvin Arnoux nabízí Třífázový analyzátor kvality energie  C.A 8332, C.A 8334, který byl navržen  pro oddělení dodávek a správy elektrické sítě, pro elektroúdržbu v průmyslových a administrativních podnicích. Qualistar C.A 8332 a C.A 8334 poskytuje okamžitý obrázek o hlavních vlastnostech elektrické sítě, které jsou obohaceny o vypočtené hodnoty a vytvořené číselné funkce. Na MSV ale bude k vidění mnohem více přístrojů i od méně známých firem.

Co od své účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu očekáváte?
Tak primárně chceme prezentovat společnost Blue Panther jako takovou, sekundárně samozřejmě již zmiňované přístroje. Účast na takovém veletrhu je jakousi nepsanou povinností, pokud si chceme udržet přední pozici na trhu. Veletrhy mají také tu výhodu, že si tam může zákazník "ohmatat" veškeré přístroje, dozvědět se mnohem více informací, než kdyby si sedl k internetu a brouzdal po webu. Pro nás je to způsob, jak být svým klientům blíže a jak představit novinky široké odborné veřejnosti.

Na MSV jezdíte pravidelně již několik let. Domníváte se, že mezi návštěvníky strojírenského veletrhu stoupá zájem o takové oblasti elektroniky, jako je právě měření?
Chauvin Arnoux nabízí Třífázový analyzátor kvality energie C.A 8332, C.A 8334Tehnologie se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí. Ještě před pár lety byla černobílá televize nadstandard a dnes je nezbytné vlastnit plochou obrazovku. Stejné je to i na poli měření a regulace. Dnes už vám nestačí přístroj, který jste si zakoupil před lety. Člověk klade na přístroje stále větší požadavky a tak potřebuje multifunkční "all-in-one" . Jak se vyvíjí technologie a celkově "život" jde dopředu, jsou kladeny stále větší důrazy na bezpečnost a kvalitu. A proto je třeba mít po ruce přístroj, který to umí "změřit". Poptávka se samozřejmě nedá srovnat se spotřební elektronikou, ovšem dá se říci, že je to otázka času, kdy začně křivka stoupat strmě nahoru.

Vaše firma se samozřejmě neúčastní jen MSV, ale lze vás potkat na veletrhu AMPER nebo například Pragoregula. Jak byste srovnala význam těchto veletrhů pro Vaši firmu?
Každá účast na každém veletrhu má pro naši společnost velký význam. Liší se tam cílová skupina, i když ne zcela. Spíše by se dalo říci, že se jedná o stále stejný segment, ovšem tu a tam pouze někdo přibyde či ubyde. Proto je důležité být všude, protože v Česku zatím není "univerzální"  veletrh. Naše společnost nabízí obrovskou paletu přístrojů pro nejrůznější oblasti trhu, proto je nutné se vyskytnout všude a nabízet každé skupině to pravé přesně pro ni. Samozřejmě že MSV či AMPER jsou z hlediska návštěvnosti a efektivity lepší než Pragoregula, ovšem naši klienti jsou v jakékoliv oblasti a neděláme rozdíly mezi "malým a velkým veletrhem". 

Co byste v organizaci Mezinárodního strojírenského veletrhu nejvíce vyzdvihla a co Vám naopak nejvíce vadí?
Shrnula bych to jako BVV, nikoliv jako MSV apod. Je to jedno, jestli se jedná o Invex či MSV, oba veletrhy jsou obrovského formátu a myslím, že by si z hlediska výstaviště zasloužily větší mediální prezentaci. Měli by nabídnout něco více, něco jiného, jinak zájem vystavovatelů bude upadat. Pro návštěvníky je to taková "ohraná písnička, pořád to stejné". I když budeme chtít představit nějakou žhavou novinku a uděláme pro to všechno, nezáleží již na nás, zda-li se tam návštěvník dostaví. Je to v rukou výstaviště obnovit a zvýšit prestiž veletrhů, aby přilákali vystavovatele. Ti jsou poté schopní přilákat návštěvníky. Když ale nebude mít vystavovatel důvod se prezentovat, proč by měl mít návštěvník důvod se jít podívat.

Děkuji za rozhovor

Vít Olmr
olmr@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: