Jste zde

NSL21916/24 :16/24kanálový LED driver pro dynamické osvětlení vozidel

Kompaktní a vysoce integrovaný obvod  NSL21916/24 je zařízení vhodné pro automobilový průmysl, které nabízí různé možnosti ovládání až pro 16/24 kanálů a nabízí flexibilní možnosti stmívání a ovládání.

NOVOSENSE Microelectronics představila svůj nový LED driver na veletrhu PCIM. Model NSL21916/24 reaguje na poptávku po lineárních LED driverech s vysokým počtem kanálů, pro funkční, bezpečnostní i designové LED osvětlení ve vozidlech. Mezi cílové aplikace patří zadní světla, vnější světla a obecné osvětlení interiéru a karoserie automobilů.

"LED diody se staly základem systémů osvětlení vozidel, protože výrobci OEM se snaží vytvářet systémy, které poskytují vysoký jas, pokročilé funkce a rozmanité možnosti přizpůsobení a estetiky," říká Yang WANG, marketingový ředitel produktové řady NOVOSENSE. "Nejnovější sofistikovaná a dynamická schémata osvětlení vyžadují vysoce výkonné vícekanálové ovladače LED.  NSL21916/24 byl vyvinut tak, aby tuto poptávku řešil a zároveň nabízel flexibilní ovládání LED a minimalizoval potřebu dalších komponent."

Model NSL21916/24 je kvalifikován podle AEC-Q100 stupně 1 (Tj od -40 °C do 150 °C) a podporuje individuální řízení a vysoké proudy až 100 mA pro každý kanál. 2bitové globální a 6bitové individuální nastavení proudu v kombinaci s 12bitovým nezávislým stmíváním PWM a možnostmi stmívání PWM s fázovým posunem zajišťují přesné a flexibilní ovládání jasu LED. Integrovaná programovatelná EEPROM umožňuje konfigurovat stejné zařízení pro různé aplikace, zatímco vestavěné UART/digitální rozhraní podporuje řadu řídicích a diagnostických funkcí. Přidání standardní fyzické vrstvy CAN umožňuje použití tohoto rozhraní pro komunikaci na velké vzdálenosti mimo desku bez jakéhokoli dopadu na EMC.

NSL21916/24 je dodáván v pouzdru HTSSOP38, má nízký úbytek napětí pouze 600 mV Max. (@ 50 mA) a poskytuje vícenásobnou regulaci s diagnostikou narušení, zkratu LED k zemi a zkratovou diagnostikou jednotlivých LED. Konfigurovatelný watchdog lze použít k automatické konfiguraci bezpečných stavů při ztrátě spojení s hostitelským mikrokontrolérem a patentovaný mechanismus sdílení tepla, který odvádí teplo přes bočníkový odpor, chrání před nadměrným nárůstem teploty.

https://www.novosns.com/en.

Hodnocení článku: