Jste zde

Kam v září? Do Brna, na MSV!

46. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu sice proběhne až ve září, ale již nyní se blíží

uzávěrka přihlášek. První ročník MSV a IMT pořádaný již v členské zemi EU se uskuteční v termínu od 20. do 24. září

2004.

Mezinárodní strojírenský veletrh bude rozdělen do deseti specializovaných oborových celků, pokrývajících nejdůležitější oblasti průmyslové výroby. Portál MSV 2004 budou tvořit Důlní, hutní, slévárenská, keramická a sklářská technika, Materiály a komponenty pro strojírenství, Pohony hydraulika a pneumatika, chladící technika a klimatizace, Plasty, gumárenství a chemie, Nářadí, povrchové a tepelné úpravy, Energetika a silnoproudá elektrotechnika, Elektronika, automatizační a měřící technika, Ekotechnika, Doprava, manipulace, průmyslové balení, skladování a logistika a Výzkum, služby, instituce.


Potřetí se uskuteční bienální specializovaný projekt Automatizace, který soustředí měřící techniku, informační a řídící systémy a automatizační řešení ze všech oborů MSV. Po úspěchu prvních dvou ročníků, kdy prokázal vedoucí postavení v regionu, projekt Automatizace významně posílil svou mezinárodní pozici. Na podzim loňského roku se stal řádným členem World-FIMA – nezávislé organizace, která sdružuje sedmnáct nejvýznamnějších veletrhů automatizační techniky pořádaných v sedmnácti zemích čtyř kontinentů. K jejím hlavním cílům patří celosvětová podpora přístrojové, systémové a automatizační techniky, produktů a aplikačních řešení a zajištění efektivní spolupráce mezi členskými veletrhy ve prospěch vystavovatelů a návštěvníků. Členství je pro odbornou veřejnost zárukou vysoce kvalitního specializovaného veletrhu. Automatizace 2004 bude nejen pořádaná pod hlavičkou World-FIMA, ale současně se stane i dějištěm nejbližší výroční schůze této organizace, která proběhne 21. září 2004 na brněnském výstavišti.

K sudým ročníkům MSV patří vedle Automatizace také rozšířená prezentace klíčového oboru obráběcích a tvářecích strojů. Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT je největší svého druhu ve střední a východní Evropě a koná se s podporou Evropského výboru pro spolupráci v průmyslu obrábění a tváření CECIMO. IMT 2004 opět představí celé spektrum technologií obrábění a tváření kovů od automatizace až po příslušenství.

Význam Mezinárodního strojírenského veletrhu dokumentují číselná fakta o posledním ročníku, získaná prostřednictvím nezávislého auditu a průzkumu vystavovatelů a návštěvníků. Jubilejního 45. MSV a souběžně konaného bienálního Mezinárodního veletrhu Transport a Logistika se v září 2003 zúčastnilo 2215 vystavujících firem ze 36 států na celkové výstavní ploše 69 653 m2 . Zájem návštěvníků byl nejvyšší za posledních pět let. Mezi 105 586 návštěvníky z 57 států bylo přes šest set novinářů a 1389 oficiálních hostů. Zahraniční návštěvníci se na celkové návštěvnosti podíleli rekordními 11,5 %. Z celkového počtu 12 141 registrovaných zahraničních návštěvníků přijelo 82,9 % ze států střední a východní Evropy a 15,4 % z Evropské unie. Podle průzkumu 90 % návštěvníků tvořili odborníci a plných 77,4 % návštěvníků se podílelo na rozhodnutích o investicích a nákupech svých firem.

Jiří Erlebach
jerlebach@ bvv.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: